МКС видав ордери на арешт ізраїльських лідерів — в газеті WSJ вважають, що суд загрожує й США

МКС видав ордери на арешт ізраїльських лідерів — в газеті WSJ вважають, що суд загрожує й США 1 р стверджує, що мішенями МКС є не лише лідери Ізраїлю.

Ордери на арешт ізраїльських чиновників, видані Міжнародним кримінальним судом (МКС), є частиною стрімко зростаючої спроби заперечити ідею єврейської держави. Це, своєю чергою, становить стратегічну загрозу для , зазначає Гол Калев, голова аналітичного центру “Юдаїзм 3.0”.

“Суд також погрожує розслідувати військові злочини США в Іраку та Афганістані. Видаючи ордери на арешт Нетаньягу і Галланта, МКС чітко дав зрозуміти, що він переслідуватиме політичних лідерів західних демократій, і цей прецедент може бути застосований до американських посадовців”, — вважає автор.

Калев повідомляє, що якщо МКС буде дозволено притягнути до відповідальності будь-кого з лідерів американського уряду, це призведе до кошмару для національної безпеки країни. З одного боку, закордонні поїздки нинішнього і колишнього президентів США вимагатимуть не лише контртерористичних зусиль, але й зусиль з протидії арештам.

Цими вихідними Дональд Трамп вирушає до Франції, щоб зустрітися з президентом Еммануелем Макроном. Франція спочатку відреагувала на ордери на арешт, заявивши, що “рішуче виконає свої зобов’язання”, але потім відмовилася від цієї позиції, заявивши, що Нетаньягу і Галлант мають імунітет, оскільки не підписував договір про створення МКС.

“Трамп повинен запропонувати Макрону чіткий вибір: МКС або США. Франції потрібна Америка, і новообраний президент повинен вимагати, щоб в обмін на підтримку Вашингтона Париж зобов’язався не співпрацювати з міжнародними зусиллями, спрямованими проти Ізраїлю або США”, — додає Калев.

Про наслідки можливого рішення МКС для України, та до чого тут справа Путіна пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті “Суд у Гаазі може прирівняти Нетаньягу до Путіна. Чому це погано для України”.

 

Джерело