Диверсії в Балтійському морі – Як НАТО намагається захистити підводну інфраструктуру

Диверсії в Балтійському морі - Як НАТО намагається захистити підводну інфраструктуру 1 Але можливості все ще обмежені.

18 листопада, через кілька годин після того, як два кабелі зв’язку були пошкоджені в Балтійському морі, 30 кораблів і чотири тисячі військовослужбовців вийшли в ті ж води для участі в одних із найбільших військово-морських навчань у Північній Європі, пише Reuters.

Для протидії потенційній загрозі Альянс в травні відкрив у Лондоні Морський центр безпеки критичної підводної інфраструктури (CUI), який має на меті нанести на карту усю критичну інфраструктуру в контрольованих НАТО водах і виявити слабкі місця. На балтійському узбережжі Німеччини в жовтні відкрився багатонаціональний військово-морський штаб, покликаний захищати інтереси членів НАТО у морі.

Центр морських досліджень і експериментів Альянсу в Італії запускає програмне забезпечення, яке поєднуватиме приватні і військові дані, а також інформацію з радарів, супутників, системи автоматичної ідентифікації суден (AIS) і технологій з розподіленим акустичним зондуванням (DAS), яке приватні телекомунікаційні компанії використовують для локалізації обривів своїх кабелів.

На тлі посилення актуальності захисту інфраструктури у Балтійському морі прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск пропонував ідею програми морського патрулювання, подібної до місій повітряного моніторингу, які здійснюють члени НАТО.

Джерело