Єрмак у США – про що домовлявся керівник ОПУ
Делегація українських високопосадовців на чолі з керівником ОПУ Андрієм Єрмаком залишилася задоволеною проведеними у США переговорами, пише Politico. У Флориді та Вашингтоні українці зустрілися з номінантами на посади віцепрезидента Джеєм Ді Венсом, радника з нацбезпеки Майком Волцем і спецпосланця з питань України та РФ Кітом Келлогом.
Також вдалося провести переговори з фактичним керівником переможної кампанії Дональда Трампа, новою главою апарату Білого дому Сьюзан Вайлз.
До складу української делегації, окрім Єрмака, увійшли його старша радниця Дарія Зарівна, міністр економіки Юлія Свириденко і заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Сергій Боєв.
За інформацією CNN, під час зустрічі, яка тривала понад годину, українці представити Волцу і Венсу оцінку ситуації на полі бою.
“Українці запропонували загальну схему своєї оборонної стратегії, але не вдавалися в докладні деталі. Волц та Венс здебільшого слухали”, – розповів поінформований співрозмовник журналістів.
Журналісти підкреслюють, що зустріч не була спрямована на обговорення потенційного мирного плану. Натомість українські чиновники прагнули налагодити відносини із ключовими людьми в адміністрації Трампа.
“Зустріч мала стати для обох сторін можливістю познайомитися ближче і почати розвивати особисті відносини перед вступом Трампа на посаду в січні. Розмова з Волцем і Венсом була тривалою і змістовною, і українська сторона залишилася задоволеною тим, як все пройшло”, – пише Politico.
CNN пише, що українська делегація не зустрічалася з Кітом Келлогом. Генерал у відставці вже бував в Україні раніше, Єрмак його знає, тому «їм не потрібна була зустріч для встановлення початкових міжособистісних відносин».
Проте, за даними Reuters і The Wall Street Journal, зустріч із Келлогом все ж відбулася. Однак команда Трампа не виявила особливого інтересу до пропозиції Україні щодо членства в НАТО, яке Київ вважає життєво важливою гарантією безпеки від майбутньої російської агресії.
У липні Келлог представив Трампу план, який включав ультиматуми для Києва і Москви, щоб змусити сторони до переговорів. США продовжать постачати зброю Києву лише за умови, що Україна погодиться на переговори з РФ, а також призупинить рух до членства в НАТО в обмін на безпекову угоду. Будь-яка відмова Росії від переговорів призведе до збільшення військової підтримки з боку США.
У квітні майбутній спецпредставник також виклав свої міркування у статті, де заявив, що санкції проти Росії будуть зняті після підписання мирної угоди, яка влаштує Україну. Податок на експорт російських енергоносіїв піде на відновлення України. Від Києва не вимагатимуть відмовитися від повернення тимчасово окупованих територій, але Україна має погодитися досягати відновлення своїх кордонів лише дипломатичним шляхом.