Який набір інструментів має бути в авто
Переконання про те, що, інструмент в машині – зайвий вантаж, часто виявляється хибним. Іноді у чоловіка-водія таки виникають ситуації, коли треба щось зробити власними руками – і тоді дуже доречним буде мінімальний набір інструменту в багажнику.
Ми говоримо не тільки про те, щоб мати в машині інструмент для ремонту в дорозі – не всі з нас готові до цього, і не всі авто, на щастя, цього потребують. Але ж потреба щось полагодити не завжди пов’язана з самою машиною – наші господарчі справи не обмежуються транспортом. Одне слово, йдеться про те, що певний інструмент вмілому чоловікові може знадобитись завжди.
Інструмент в багажнику
Але почати таки варто з автомобіля. Вони сьогодні настільки складні, що ризику дрібної відмови не можна виключати навіть у більш-менш молодої машини. І як не дивно, деякі проблеми можна усунути своїми силами – принаймні, щоб повернути автомобілю можливість самостійно рухатись і дістатись до автомайстерні.
Базовий набір інструменту в багажник авто
- Плоскогубці (пасатижі) середнього розміру, з губками до 8 – 10 мм завширшки;
- Викрутки. Потрібно як мінімум дві: з пласким жалом шириною близько 5 мм і з хрестоподібним завширшки близько 4 мм. Але найкраще мати викрутку-трансформер з кількома змінним жалами. Розширена комплектація – викрутки різної довжини, адже у тісних умовах довгий інструмент може не поміститись, а короткий – не дістати до потрібної точки;
- Ключ для свічок. Це має бути саме спеціальний свічковий ключ, причому часто це буде індивідуальний інструмент під конкретну модель двигуна;
- Ключі гайкові рожкові. Типовий набір розмірів – від 6 до 17 мм. При цьому не всі з них можуть зустрічатись на вашій машині, але якщо ми говоримо не тільки про автомобільне застосування, то бажано мати повний діапазон найпоширеніших номіналів.
- Монтажна лопатка завширшки 1,5 – 2,0 см і довжиною 25 – 50 см. Сподіваємось, вам не доведеться бортувати шину в дорозі (для цього потрібно 2 – 3 лопатки), але подібна монтировка є багатофункціональним інструментом – лопаткою, ломиком, важелем, зброєю тощо.
- Ніж складний. Важливо, щоб він був міцний і гострий, і дозволяв перерізати, наприклад, товсту гуму, гілки, електричний дріт. Будьте обережні з довжиною, адже це – один з критеріїв визнання ножа зброєю (понад 9 см).
Такий набор рекомендується з розрахунком на те, що за його допомогою можна буде виконати невідкладні ремонтні роботи. Наприклад, поміняти або прочистити свічки запалювання, підтягнути/замінити хомути на шлангах системи охолодження, затягнути випадково ослаблені гайки та бовти, відкрутити якесь кріплення, дістатися до компонентів паливної системи і ламп у фарах і ліхтарях, полагодити щось в електропроводці. Крім того, деякі з цих інструментів будуть в нагоді при заміні склоочисників і пошкодженого колеса, натягуванні ременя приводу генератора тощо.
Якщо коротко
Наявність власного комплекту інструменту – неважливо, в машині чи просто “на господарстві” – накладає на чоловіка певний обов’язок і в очах оточуючих автоматично переводить його в інший, більш високий статус. Щоб підтримати його, інструментом потрібно навчитись володіти – хоча б на елементарному, аматорському рівні.
Ази слюсарних навичок краще набути не в екстремальних ситуації, коли всі чекають результатів ремонту, а заздалегідь – у комфортних стаціонарних умовах, вдома чи у гаражі. На автомобілі віком в кілька років завжди можна знайти, що поліпшити власними руками: поміняйте лампочки у фарах, старий патрубок системи охолодження, зламаний бризковик, криву антену, потерту дверну ручку тощо. Успіх в цих маленьких справах додасть вам впевненості у своїх силах.