Санкції США проти Китаю – Пекін заборонив компаніям їх виконувати – новини світу

Санкції США проти Китаю - Пекін заборонив компаніям їх виконувати - новини світу 1 Міністерство торгівлі КНР видало офіційний наказ, що забороняє компаніям у країні визнавати, виконувати або дотримуватися американських санкцій проти п’яти нафтопереробних підприємств, пов’язаних із торгівлею іранською нафтою.

Китайський уряд наказав компаніям, що працюють на території країни, не виконувати американські санкції, введені проти п’яти вітчизняних нафтопереробників, імовірно пов’язаних із торгівлею іранською нафтою. Цей крок Пекіна спрямований на пом’якшення наслідків американських обмежувальних заходів, пише Bloomberg.

Санкції США

Під американські санкції потрапили п’ять приватних нафтопереробних підприємств, серед яких — компанія Hengli Petrochemical (Dalian) Refinery Co. Це один з найбільших незалежних нафтопереробних заводів Китаю, введений в експлуатацію в 2019 році потужністю близько 20 млн тонн нафти на рік. Згідно з американськими заходами, цим компаніям загрожували:

  • заморожування активів;
  • заборона на проведення транзакцій з американськими контрагентами;
  • фактичне відключення від доларових розрахунків.

Позиція Пекіна

Міністерство торгівлі КНР у суботній заяві назвало американські санкції незаконними і такими, що суперечать міжнародним нормам. Відомство видало офіційний наказ, що прямо забороняє визнання, примус до виконання і дотримання цих санкцій.

“Китайський уряд послідовно виступає проти односторонніх санкцій, які не мають санкції ООН і не ґрунтуються на нормах міжнародного права”, — йдеться в заяві міністерства.

Чому це важливо

Санкції США проти нафтопереробних підприємств є частиною масштабної американської стратегії “максимального тиску” на Іран, мета якої — відрізати Тегеран від доходів від експорту нафти. Оскільки Китай є найбільшим покупцем іранського чорного золота, саме китайські незалежні НПЗ, так звані “самовари”, стали головним каналом, яким іранська нафта потрапляє на світовий ринок в обхід західних обмежень.

Офіційна заборона Пекіна виконувати американські санкції означає пряме зіткнення двох правових систем: тепер китайські компанії опинилися буквально між двох вогнів — підпорядкування Вашингтону загрожує порушенням китайського законодавства, і навпаки. Це так званий “конфлікт юрисдикцій”, за якого бізнес фізично не може одночасно дотримуватися законів обох країн.

Для світових нафтових ринків цей крок сигналізує про те, що Китай не має наміру обмежувати імпорт іранської нафти під американським тиском, а отже, санкційний механізм США в цьому напрямку продовжує давати збої.

Нагадаємо, що спікер іранського парламенту Мохаммад-Багер Галібаф наголошував, що продовження режиму перемир’я та відновлення судноплавства Ормузькою протокою стануть можливими лише за умови повного зняття морської блокади Ірану з боку Сполучених Штатів.