Міжнародні резерви України – як змінювався їх рівень впродовж року
Міжнародні резерви України за підсумками листопада поточного року зросли, перш за все, через суттєві надходження від міжнародних партнерів. Станом на 1 грудня міжнародні резерви становили 39,9 млрд. дол., збільшившись за місяць на 9,1% (+3,3 млрд. дол.). Про це свідчать дані Нацбанку.
“На збільшення міжнародних резервів вплинуло, насамперед, значні обсяги надходжень від міжнародних партнерів – 6,5 млрд. дол. пільгового фінансування від США, СБ, Японії, Південної Кореї, що надійшли у листопаді. Ці кошти із запасом компенсували відплив валюти через валютні інтервенції НБУ (2,7 млрд. дол.) та виплати за валютним держборгом (0,4 млрд.дол.)”, – прокоментував ситуацію голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Відповідно до даних НБУ, з початку року міжнародні резерви скоротились на 1,5% (-0,6 млрд. дол), з початку війни (1 березня 2022) – зросли на 44,9% (+12,3 млрд. дол.).
“Поточний рівень міжнародних резервів є достатнім у короткостроковій перспективі для покриття усіх необхідних валютних платежів уряду і підтримки курсу”, – додав він.
За прогнозами Гетманцева, у грудні міжнародні резерви мають також збільшитись.
Повідомлялось, що зовнішня допомога за листопад становила 6,48 $ млрд або 270 млрд грн. Допомога надходила від США, Південної Кореї та Світового банку.
Нагадаємо, що вже укладені Україною угоди з її міжнародними партнерами дають підстави для оптимістичних очікувань щодо покриття дефіциту зовнішнього фінансування 2025 року. Однак зобов’язання міжнародних донорів на 2026 рік майже вдвічі менші за зобовʼязання на 2025-й. Про це в своїй статті для ZN.UA пише Тетяна Богдан, докторка економічних наук, директор з наукової роботи Growford Institute – “Міжнародна фінансова допомога Україні в умовах геополітичних змін”.