Бронь від мобілізації – Шмигаль відповів на питання про зарплати

Бронь від мобілізації - Шмигаль відповів на питання про зарплати 1

Норми щодо зарплати на підприємствах, які хочуть забронювати своїх працівників, наразі є справедливими. Вони відповідають принципу “Воюй або працюй”.

Відповідаючи на питання депутата, прем’єр повідомив, що уряд робив декілька підходів до спроб зробити справедливу систему бронювання. Але літом були виявлені ряд тенденцій, пов’язаних зі зловживаннями бізнесом тими критеріями, які були розроблені і діяли.

“Відповідно було прийнято рішення, проведений аудит системи бронювання. На підставі цього аудит, на підставі цієї інвентаризації вже восени, в листопаді, було прийнято рішення про встановлення дуже чітких критеріїв”, – сказав прем’єр.

За його словами, середні заробітні плати в тих галузях, які підлягають бронюванню, Міністерством економіки були проінвентаризовані “дуже чітко на всій території України”.

“І це справді є принцип “Воюй або працюй”. Або компанії працюють і наповнюють бюджет, сплачуючи відповідний рівень заробітних плат і виходячи з тіні, або такі компанії вживають певних заходів для того, щоби рівень заробітної плати був підвищений і відповідав середньогалузевому”, – сказав він.

Шмигаль повідомив, що зараз вживають певних заходів для того, щоби рівень заробітної плати був підвищений і відповідав середньогалузевому в частині комунальних підприємств.

“В частині підприємств критичної інфраструктури були запроваджені окремі показники, і відповідно рівень бронювання там забезпечується згідно інших показники. Критеріїв є декілька. Відповідно на сьогоднішній день Міноборони за поданням відповідних інших міністерств проводить бронювання в підприємствах критичної інфраструктури”, – сказав він.

Новий порядок бронювання

Нагадаємо, з 1 грудня в Україні дії новий порядок бронювання від мобілізації. Для отримання статусу критично важливого приватні підприємства повинні відповідати двом обов’язковим критеріям:

  • Рівень зарплати. Середня заробітна плата має бути не менше 20000 гривень за звітний період.
  • Відсутність заборгованостей. Підприємство не повинно мати боргів перед державним або місцевим бюджетом за будь-якими податками та зборами.

Також необхідно відповідати одному з додаткових критеріїв:

  • сума сплачених податків і внесків перевищує 1,5 млн євро;
  • надходження в іноземній валюті перевищують 32 млн євро;
  • підприємство має стратегічне значення для держави (визначено в переліку стратегічних об’єктів);
  • підприємство є резидентом “ Сіті”;
  • надає послуги зв’язку зі значними доходами;
  • має важливе значення для економіки або потреб громади.

Галузеві та регіональні критерії державні органи мають погодити з Міноборони та Мінекономіки.

Джерело