Уперше в Україні провели пересадку печінки немовляті від матері, попри різні групи крові

Уперше в Україні провели пересадку печінки немовляті від матері, попри різні групи крові 1

У Києві 4-місячній дитині провели трансплантацію частини печінки від матері, попри різні групи крові: в Україні така операція відбулася уперше

Про це інформує НДСЛ “Охматдит”. 

Лікарі розповіли, що 4-місячний Максим з Чорнобаївки потрапив до Охматдиту у січні. У нього були жовтяниця, млявість, збільшений животик, знебарвлений кал та темна сеча. Після медогляду й аналізів стало зрозуміло, що він потребує трансплантації печінки. 

“Ситуація ускладнювалася тим, що не знайшлося жодного сумісного донора – в малюка та батьків були різні групи крові. Проте хвороба прогресувала, функції органа стрімко погіршувалися. Тоді Максим потрапив у відділення анестезіології. Іншого шансу на життя, окрім пересадки, не було”, – йдеться у повідомленні. 

Вказано, що у світі практикують трансплантацію органів від донора до реципієнта з різними групами крові. Таке втручання має назву АВО-несумісна трансплантація і його рідко проводять навіть дорослим. В Україні таких операцій раніше ніколи не проводили. 

“АВ0-несумісна трансплантація – це вихід із ситуацій, коли ми не маємо можливості виконати трансплантацію за стандартними умовами сумісності пари донор-реципієнт. Це актуально і для нашої країни, де вкрай низька (2-3 донори з діагностованою смертю мозку на 1 млн населення) донація органів після смерті”, – розповів лікар-трансплантолог Охматдиту Олег Годік. 

За словами лікарки-гепатолога Анастасії Морозової, лікарям довелося обирати: чекати й втратити дитину, або наважитися  на новий для України крок. Вона розповіла, що команда зібрала консиліум, вивчила міжнародні протоколи, отримала консультації від колег за кордоном і розпочала підготовку до операції.  

Оскільки тато хлопчика військовий і перебуває на фронті, ухвалили рішення трансплантувати частину печінки від мами. У них різні групи крові, тому дитині заздалегідь провели курс заміни плазми крові й призначили спеціальну імуносупресивну терапію, щоб зменшити ризик відторгнення органа. 

Коли показники антитіл, титри анти-А і анти-В, опинились на дуже низькому рівні, лікарі розпочали хірургічне втручання. Операція тривала понад 20 годин. Вона завершилася успішно.  

Станом на сьогодні орган прижився, а дитину виписали з лікарні. 

  • У Львові трансплантологи пересадили чоловіку нирку від посмертного донора. Майже 20 років чоловік жив із хворобою нирок. Два останні – був прив’язаний до діалізного апарату. 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності