У Києві будують приймальне відділення військового госпіталю, – Солошенко

У 2022 році волонтерка Ірина Солошенко ініціювала будівництво нового приймального відділення головного військового клінічного госпіталю. Бо те, що було досі, назвати відділенням можна було умовно — "це фактично реєстратура"

Про це вона розповіла у програмі “Люди Змін з Лесею Вакулюк” на телеканалі Еспресо.

“Ми будуємо нове приймальне відділення, яке розташоване в іншому місці, навпроти старого приймального відділення госпіталю в Києві. Хірургічний корпус об’єднується із сучасним приймальним відділенням “Emergency”, що відповідає обов’язковим стандартам для кожного медичного закладу. Ми не створюємо нічого нового, а лише впроваджуємо те, що має бути за нормами”, – каже вона.

Усі фахівці — у межах одного приміщення. Пораненого більше не будуть ганяти корпусами, каже волонтерка.

“Має бути кімната очікування з душем, ліжком, де поранений може просто відпочити чи поїсти. Бо зараз — просто стілець у коридорі. Найголовніше, що в одному приміщенні збираються всі фахівці, у них є свої кабінети, є медичне обладнання, і все це дозволяє провести обстеження в одному місці. Не треба поранених ганяти по великому госпіталю, а київський госпіталь дуже великий за розмірами”, – додає вона.

Цей проєкт тривалий і складний, вже триває третій рік, але залишається вкрай важливим. Адже приймальне відділення — це перше місце, яке бачить поранений, коли його привозять евакуаційними вагонами, автобусами, гвинтокрилами чи машинами швидкої допомоги. 

“У цьому відділенні він перебуває певний час. Особливістю є те, що кількість поранених і операцій дуже велика. Наприклад, якщо потрібен травматолог, а він у цей момент проводить операцію, то пораненому доводиться чекати дві, три, чотири чи навіть п’ять годин. Очікування краще організувати в такому місці, де поранений може відпочити, а не в умовах, де поруч постійно ходять люди”, – додала Солошенко.

  • Нещодавно Уляна Супрун, лікарка, реформаторка, українська громадська та державна діячка поділилася своїм баченням реформування системи охорони здоров’я.

 

 

 

Джерело

Київська область