Президент підписав закон про ліквідацію МСЕК в Україні

Президент підписав закон про ліквідацію МСЕК в Україні 1

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №4170-ІХ, який передбачає ліквідацію в Україні медико-соціальних експертних комісій

Інформацію про це вказано в картці законопроєкту.

Закон передбачає, що з 1 січня 2025 року замість запрацюють експертні комісії у кластерних і надкластерних лікарнях. Вони мають проводити оцінку відповідно до критеріїв міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я.

“Щоб унеможливити корупцію, комісії вибірково отримуватимуть на розгляд пацієнта, але ані він сам, ані комісія не будуть знати, хто з лікарів розглядатиме питання. Без змін залишаться встановлені раніше статуси осіб з інвалідністю, а також медико-соціальна експертиза для дітей”, – нагадали в телеграм-каналі Верховної Ради України.

Як і чому в Україні ліквідували МСЕК

Ліквідації МСЕК в Україні передувало гучне затримання. Так, 4 жовтня Державне бюро розслідувань викрило керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу на незаконному збагаченні у великих розмірах. Під час обшуків у неї виявили готівку в еквіваленті $6 млн. При цьому майже пів мільйона доларів Крупа намагалася викинути у вікно. 

Головний редактор інформаційно-аналітичного порталу “ЦензорНет” Юрій Бутусов, із посиланням на власні джерела, заявив про пів сотні прокурорів Хмельниччини зі статусом інваліда II групи. Кожного з них назвав поіменно. 

Як установило попереднє розслідування громадського “Центру протидії корупції”, фальшиву інвалідність із подальшою постійною виплатою пенсій мали прокурори не лише на Хмельниччині, а й на Харківщині, Сумщині, Дніпропетровщині. У підсумку керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник (який також начебто мав статус інвалідності) звільнився з посади, а Офіс генерального прокурора України розпочав розслідування. Згодом стало відомо, що  визнало сумнівними 3146 рішень Хмельницької МСЕК, 74 висновки про інвалідність скасували

22 жовтня президент Володимир Зеленський підписав указ №732/2024, згідно з яким із 31 грудня 2024 року в Україні мали ліквідувати медико-соціальні експертні комісії.

25 жовтня уряд затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед медико-соціальних експертних комісій.

28 жовтня в уряді спростували чутки про те, що план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням у МСЕК вплине на виплати з інвалідності.

Наступного дня України на засіданні ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко 1 листопада розповів, що замість окремих 328 МСЕКів в Україні працюватимуть команди практикуючих лікарів, склад яких формуватиме система за випадковим принципом.

4 листопада Кабмін підготував і вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо ліквідації медико-соціальні експертні комісії.

Верховна Рада України 20 листопада підтримала цей законопроєкт у першому читанні. А 19 грудня його ухвалили в цілому.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності