Міністерство оборони України створює реєстр кваліфікованих фахівців для надання психологічної допомоги військовослужбовцям
Про це повідомила пресслужба оборонного відомства.
Зазначено, що реєстр міститиме перевірену інформацію про фахівця чи організацію, кваліфікацію, спроможності та послуги, які вони можуть надавати у сфері психологічної допомоги для українських військових.
Акцентується, що завдяки реєстру керівники органів психологічної підтримки та персонал Збройних сил зможуть швидко знаходити акредитовані організації з психологічної підтримки відповідної спеціалізації у своєму регіоні.
Водночас оборонне відомство стверджує: перелік полегшить взаємодію ЗСУ з громадськими організаціями з метою посилити можливості в отриманні захисниками фахової психологічної підтримки.
“В умовах війни ми не маємо права відтермінувати вирішення питань психічного здоров’я наших захисників. Йдеться про людське життя, гідність, відновлення після втрат і випробувань”, – заявив начальник управління психологічного забезпечення Міноборони полковник Олег Мукан на зустрічі зустрічі представників відомства і ЗСУ з громадськими організаціями.
Представники громадських організацій також запропонували масштабувати зусилля щодо створення:
- гарячої лінії кризового консультування, стаціонарної психологічної реабілітації;
- онлайн та стаціонарного психологічного консультування військових та членів їхніх сімей;
- навчання заступників командирів рот психологічним методикам, навчання помічників психологів психічній стійкості в умовах військових операцій.
6 листопада стало відомо, що для військових та їхніх сімей запускають нові програми психологічного відновлення.