Зорепад Ета-Аквариди – коли та де можна побачити

Метеоритний дощ от-от досягне свого піка.

Серед весняних зорепадів метеоритний потік Ета-Аквариди є одним з найбільш видовищних астрономічних явищ року. За різними даними, він генерує від 50 до 60 метеоритів на годину. 

Ета-Аквариди входять до четвірки найактивніших щорічних зорепадів. У ніч з понеділка на вівторок 6 травня потік досягне свого піка, пише Space.com. Назва походить від сузір’я Водолія, де знаходиться радіант метеоритного потоку. Тому й «Аквариди».  Метеоритний потік породжений кометою Галлея. 

Комета Галлея здійснює оберт навколо Сонця кожні 76 років. Вона рухається цим маршрутом тисячі років. Щоразу, коли комета проходить у внутрішню Сонячну систему, вона викидає хмару пилу та газу. Цей пил повільно поширюється в космосі, огортаючи орбіту комети широкою смугою уламків.

Земля проходить через ці уламки двічі на рік, що дозволяє людям спостерігати два вражаючі зорепади. У жовтні це метеорний потік Оріоніди, а в травні – Ета-Аквариди. У смугу уламків наша планета входить у середині квітня і рухається крізь нього протягом шести тижнів.

Найкраще зорепад зможуть роздивитися мешканці Південної півкулі. У Північній півкулі, де знаходиться Україна, небесна подія буде не такою ефектною. На південній частині Землі радіант Ета Акварид піднімається високо вгору і в такій позиції їх можна побачити якнайбільше. 

У квітні любителі зоряного неба могли спостерігати за ще одним рідкісним астрономічним явищем.  Венера, Сатурн та Місяць постали у конфігурації потрійного з’єднання, утворивши «космічний смайл».

Джерело