У суботу 10 травня астрономи очікують на падіння старого радянського зонду «Космос-482». Спрогнозувати місце удару досі складно. Але вчені кажуть, що шанс вразити заселену територію не більше ніж 0,4 на 10 000, пише Space.com.
Вірогідність того, що об’єкт впаде у воду, значно вища, адже моря і океани займають 71% площі Землі, заспокоюють астрономи. До того ж, його будували для проходження крізь атмосферу, тому він не розпадеться на шматки і не спровокує штучний метеоритний потік.
Зонд застряг на земній орбіті дорогою на Венеру понад 50 років тому і поступово рухався в бік Землі. Науковці розрахували, що зонд досягне нашої планети 10 травня о 5:54 за Гринвічем (приблизно 9:00 за Києвом). Можливе відхилення в діапазоні дев’яти годин. Важить апарат майже пів тонни — 495 кг. Повернення апарата може відбутися десь між 52 градусами північної широти та 52 градусами південної довготи. Але ця область охоплює більшу частину поверхні Землі.
«Хоча ризик не дорівнює нулю, будь-яка людина на Землі має набагато більше шансів бути враженою блискавкою, ніж травмованою космічним апаратом «Космос-482», – повідомляє Аерокосмічна корпорація США.
Астрофотограф Ральф Вандеберг з Нідерландів нещодавно оприлюднив світлини, на яких за об’єктом тягнеться шлейф, схожий на парашут. Однак інші його колеги вважають, що це результат атмосферного спотворення й тремтіння камери.
Раніше вчені розрахували, що ймовірність падіння астероїда 2024 YR4 значно вища – 1 до 32-х. Це може статися у 2035 році і астероїд достатньо великий, щоб завдати значної шкоди планеті.