YouTube видалив 11 тисяч акаунтів з Китаю та Росії – операція Google проти пропаганди

YouTube видалив 11 тисяч акаунтів з Китаю та Росії – операція Google проти пропаганди 1 YouTube повідомив, що результати такого оновлення відповідають їхнім очікуванням.

У другому кварталі 2025 року компанія Google видалила майже 11 000 акаунтів YouTube, рекламних облікових записів Ads та блогів у сервісі Blogger. Вони були пов’язані з пропагандистськими кампаніями державного рівня, зокрема з боку Китаю, Росії та кількох інших країн, повідомляє CNBC. У першому кварталі Google видалила більше ніж 23000 подібних облікових записів.

Основна частина – понад 7700 видалених акаунтів, стосувалася мереж, пов’язаних із Китаєм. Ці канали поширювали контент китайською та англійською мовами, який підтримував дії уряду ської Народної Республіки, просував позитивний образ президента Сі Цзіньпіна, а також коментував зовнішню політику в маніпулятивному тоні. У багатьох випадках кампанії працювали в межах так званих “операцій впливу”, орієнтованих на іноземну аудиторію.

Крім того, понад 2000 видалених облікових записів були пов’язані з Росією. Їхній контент охоплював декілька мов і систематично просував прокремлівські наративи, зокрема спрямовані проти України, НАТО та Заходу. Активно використовувалися дезінформаційні тези та дискредитація української влади.

Окремо у звіті згадується про травневу операцію з видалення ще 20 каналів YouTube, 4 облікових записів рекламної мережі Google Ads і одного блогу на платформі Blogger. Всі вони були пов’язані з російським державним медіаресурсом RT. YouTube почав блокування каналів RT ще у березні 2022 року – одразу після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Окрім китайських і російських ресурсів, під видалення потрапили акаунти з інших країн, зокрема Азербайджану, у, Туреччини, Ізраїлю, Румунії та Гани. Частина з них була спрямована на внутрішніх політичних опонентів, інші – відображали або посилювали наративи, пов’язані з міжнародними конфліктами, включно з війною між Ізраїлем і Палестиною. Google класифікує подібні активності як операції “скоординованого впливу”. 

Компанія підкреслює, що активна протидія таким кампаніям є частиною її постійної роботи з підтримання цілісності платформ та захисту користувачів від навмисної дезінформації. Група аналізу загроз Google (Google Threat Analysis Group, TAG) продовжує моніторинг дезінформаційних мереж по всьому світу, використовуючи інструменти на базі штучного інтелекту та аналіз поведінкових патернів користувачів, аби виявляти системні спроби маніпуляцій у межах онлайн-простору. 

“Результати останнього оновлення відповідають нашим очікуванням щодо цієї регулярної та постійної роботи”, – підсумував речник YouTube.

Нещодавно компанія Meta оголосила про запровадження нових заходів проти акаунтів, які систематично дублюють чужі матеріали без належних змін чи авторського внеску. За перше півріччя платформа обмежила або заблокувала близько 500 тисяч акаунтів, що створювали фейкову взаємодію, а також видалила 10 мільйонів облікових записів, які видавали себе за відомих авторів. Контент, що не має оригінального походження, втрачатиме охоплення й можливість монетизації, а Meta планує впровадити функцію автоматичного посилання на джерело при виявленні дубліката.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності