У Новій Зеландії живе птах, пір’я якого може отруїти людину – як він виглядає

Нейротоксин викликає параліч і навіть може вбити.

Вчені виявили в Новій Зеландії птаха, дотик до пір’я якого може отруїти людину. Нейротоксин у його пір’ї викликає параліч і навіть може вбити, повідомляє IFLScience.

Дослідник та експерт з птахів Джек Дамбахер та його команда займалися ловом птахів сітками у пошуках райських птахів. Їм вдалося зловити багато двоколірних дроздових мухоловок. Все пройшло без проблем, за винятком того, що птахи, коли їх відпускали, вкусили дослідників. Щоб вгамувати біль, вчені посмоктали пальці, після чого почало відбуватися щось дивне.

Вчені помітили, що після того, як вони брали до рук мухоловок і ті їх кусали, вони відчували поколювання і печіння в роті, який також онімівав. Іноді цей ефект спостерігався кілька годин, часом тривав до ранку.

Коли дослідники поділилися спостереженнями з місцевими гідами, ті не здивувалися. Після цього вчені вирішили дослідити мухоловок.

Вони виявили в їхньому пір’ї отруту, яка опинялася на руках, коли птахів брали до рук, а потім – у роті, коли дослідники облизували їх. Це стероїдний алкалоїдний нейротоксин, і він може мати сильний вплив.

«Спочатку він може викликати поколювання, оніміння. У більш високих дозах він може призвести до паралічу, зупинки серця та смерті. Грам за грамом, це одна з найтоксичніших відомих природних речовин», – заявили вчені.

То як же така потужна отрута виявляється в пір’ї птаха? Все зводиться до дієти, оскільки мухоловки їдять отруєних жуків, які живуть у Новій Зеландії. Коли птахи їдять жуків, нейротоксин накопичується в їхніх тканинах, він не токсичний для самого птаха, але впливає на його ворогів, наприклад ящірок, і може завадити їм з’їсти яйця мухоловок.

Цей жук – Choresine pulchra, за словами дослідників, саме він є потенційним джерелом токсину для птахів Нової Зеландії.

Раніше вчені розповіли про те, що самки слонів у Мозамбіку почали народжуватися без бивнів у відповідь на загрозу з боку браконьєрів.

Джерело