У Місяць врізався невідомий об’єкт – вчені розповіли, що це могло бути – відео

У Місяць врізався невідомий об'єкт - вчені розповіли, що це могло бути - відео 1 Вірогідно, це був метеор.

Астроном з Японії зміг сфотографувати момент падіння загадкового об’єкта на Місяць. Ймовірно, це був метеор із потоку Гемініди, повідомляє IFLScience.

Вперше метеорний потік Гемініди побачили з Землі у 1800-х роках. Це незвичайний зорепад, який утворює залишки астероїда з властивостями комети. Метеорний потік активний з 4 по 20 грудня, а пік він досягає 13-14 грудня.

Існують припущення, що потік може містити великі, потенційно небезпечні об’єкти, але більшість метеорів згоряє в атмосфері Землі. Але, як показали зображення, отримані Дайчі Фудзі, астрономом та куратором музею міста Хірацука в Японії, деякі з них можуть впасти на Місяць.

«Сьогодні вночі був ще один спалах від удару про Місяць. Я зняв його на 360 кадрів за секунду зі свого будинку о 22:34:35 8 грудня 2024 року (уповільнене відтворення) і зміг підтвердити це за допомогою кількох телескопів. Яскраві метеори та вогняні кулі з’являються щодня, але спалахи від ударів об Місяць також були зафіксовані один за одним», – написав Фудзі у пості на X.

Астроному вдалося зняти й інші метеори, які падали на Місяць у попередні ночі.

Хоча Гемініди є найімовірнішим поясненням походження загадкового об’єкта, однозначно стверджувати це не можна.

«З огляду на положення радіанта є ймовірність, що ці місячні ударні спалахи пов’язані з метеорним потоком Гемініди. Однак, оскільки спорадичні метеори, як і раніше, перевершують Гемініди за кількістю наземних метеорних спостережень, вони можуть бути викликані спорадичними метеорами», – сказав Роберт Лансфорд з Американського метеорного товариства EarthSky.

«Уламки, що викликають Гемініди, походять від астероїда, відомого як 3200 Фаетон. Після того, як астрономи виявили Фаетон у 1983 році, вони зрозуміли, що орбіта астероїда збігається з орбітою метеорів Гемініди. Це вказало на Фаетон як джерело щорічного метеорного потоку. Незважаючи на те, що більшість метеорних потоків походять від комет, Фаетон був класифікований як навколоземний астероїд, а не як комета», – розповіла Серена Вітфілд у нещодавньому блозі NASA.

Вона додала, що іноді ця класифікація піддавалася сумніву, оскільки орбіта Фаетона схожа на орбіту комети, а космічний апарат НАСА STEREO у 2009 та 2012 роках виявив слабкий хвіст та швидке збільшення яскравості в районі найбільшого зближення астероїда з Сонцем. Тому деякі астрономи називають Фаетон «кам’яною кометою», але більш відповідним може бути термін «активний астероїд», оскільки схожі об’єкти виявили у Головному поясі.

Раніше вчені заявили про те, що поклади водного льоду в місячному пилу і реголіті виявилися більшими, ніж вважалося. На це вказав новий аналіз даних місії NASA LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter).

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності