Ворони мають людську навичку – що з’ясували вчені
Ворони мають геометричну інтуїцію.
Дослідники з Тюбінгенського університету в Німеччині виявили, що ворони можуть виявити «нетипову» форму в наборі однакових геометричних фігур і підмічають геометричні закономірності, пише ScienceAlert. У дослідженні брали участь два птахи виду «Ворона чорна» віком 10 та 11 років.
Під час експерименту птахи демонстрували свої наявні здібності – науковці не вчили їх нічому новому. Зоофізіолог Андреас Нідер з командою запропонував птахам екран з шістьма фігурами, одна з яких відрізнялася. І ворони з легкістю вказували на неї дзьобом.
Завдання поступово ускладнювали. Під час переходу від легкого до складного режиму випробування включали такі чотирикутники: квадрат, ромб, рівнобедрена трапеція, довільний неправильний чотирикутник тощо. На кінцевому етапі чотирикутники випадково перемішувалися, оберталися чи демонструвалися під різним кутом нахилу. Чим правильніші були кути та сторони у фігур, тим точніше ворони виявляли аномальні форми. Нідер наголошує, що в цьому ворони і люди дуже схожі.
«Ця базова інтуїція ворон (…), є прикладом того, як основні знання про величини та геометрію вкорінені в біологічній еволюції», – каже зоофізіолог.
Здатність ворон без будь-якої додаткової підготовки розрізняти відмінні форми на основі їхніх геометричних властивостей свідчить про те, що, у них, як і у людей, геометрична закономірність може відігравати важливу роль у взаємодії зі світом. Дослідження наводить на гіпотезу, що розпізнавання геометричних закономірностей може бути глибоко вкоріненим в еволюції та виявитися більш поширеним у тваринному світі, ніж ми думали.
Раніше дослідники підтвердили, що ворони запам’ятовують кривдників, які їх обманювали чи ображали. Під час експерименту вчені пропонували воронам обмінювати звичайні хлібні сухарики на різні смаколики, а згодом почали обманювати пернатих і не давати нічого. Птахи навіть через місяць уникали тих науковців, які хоча б раз їх обманули.