TikTok у Берліні скорочує персонал через впровадження ШІ – страйк працівників – новини світу

TikTok у Берліні скорочує персонал через впровадження ШІ – страйк працівників – новини світу 1 На попереджувальний мітинг вийшло близько 150 співробітників.

У Берліні працівники німецького офісу компанії ByteDance, яка володіє соціальною мережею TikTok, провели одноденний страйк через плани компанії звільнити щонайменше 150 співробітників, які пов’язані з модерацією контенту та комунікацією з користувачами, передає EuroNews. Працівників поступово замінюють моделями штучного інтелекту, що вже викликало занепокоєння щодо безпеки контенту на платформі та порушення трудових прав.

За даними профспілки ver.di, звільнення торкнуться співробітників відділу “Довіра і безпека”, які відповідають за модерацію матеріалів, а також підрозділу Live, що займається підтримкою контент-мейкерів. Моделі штучного інтелекту, які ByteDance застосовує для автоматизації модерації, були розроблені у співпраці з зовнішніми підрядниками та навчалися на основі вже виконуваної працівниками роботи.

Перший протест відбувся минулого тижня у формі вуличної акції, в якій взяли участь близько 50 осіб. Поточний страйк має ширше охоплення – понад 150 співробітників зупинили роботу, провели публічну акцію на річці Шпрее та запланували мітинг у центрі Берліна. Профспілка ver.di також не виключає можливість довготривалого страйку в разі подальшої відмови компанії від діалогу.

Наразі ByteDance не надала офіційного коментаря Euronews Next щодо звільнень. Профспілка продовжує вимагати публічного визнання соціальної відповідальності компанії, зокрема в умовах переходу до автоматизованих систем модерації, які можуть не враховувати важливі нюанси, включно з ризиком поширення маніпулятивного контенту та дезінформації.

Нещодавно оприлюднили результати експерименту, який показав, що дезінформація у TikTok впливає на уявлення молоді про розлад дефіциту уваги та гіперактивності (РДУГ). Учасники, які переглядали відео з неперевіреними твердженнями, виявили знижену критичність до інформації та частіше прагнули самостійно діагностувати у себе розлад. ри дослідження наголосили, що подібний контент може завдати шкоди як здоровим людям, так і тим, хто дійсно потребує підтримки. Вони закликали до створення освітнього контенту та підвищення цифрової грамотності у сфері психічного здоров’я.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності