Археологи, які вивчають знамениту теракотову армію Китаю, виявили фігуру, яка, на їхню думку, уособлює високопоставленого офіцера в натуральну величину, повідомляє Live Science з посиланням на місцеві ЗМІ.
Багато прикрашену фігуру виявили в мавзолеї імператора Цінь Шихуанді в китайській провінції Шеньсі. Це лише десята подібна фігура, знайдена серед тисяч теракотових статуй, виявлених у цьому регіоні.
«Ці прикраси на високопосадовцях вказують на те, наскільки вони особливі. Стиль і колір прикрас відбивали естетичний смак та символи соціального статусу [того часу]», – розповіла Сючжень Джаніс Лі, археолог Оксфордського університету та колишній старший археолог Музею мавзолею імператора Цінь Шихуанді.
Фігуру виявили разом із останками двох колісниць, трьох глиняних коней та двох додаткових фігурок, що дає нове уявлення про організаційну структуру стародавньої армії.
“Розташування високопоставлених офіцерів у військовому строю відображало військову стратегію, наприклад, систему командування в династії Цінь”, – сказала Лі.
Теракотову армію виявили 1974 року під час будівництва колодязя на північному заході Китаю. Знахідка започаткувала одне з найбільших археологічних відкриттів сучасності: армія з тисяч глиняних постатей у натуральну величину, що розташовуються у трьох ямах, датованих третім століттям до нашої ери.
Через п’ятдесят років після відкриття археологи виявили близько 2000 теракотових воїнів. Але за підрахунками експертів, на трьох ділянках може бути до 8000 тисяч фігурок. Фігурки були поховані з арбалетами, списами та мечами і, як вважають дослідники, були створені для захисту першого імператора Китаю Цінь Шихуанді (що жив з 259 по 210 рік до н.е.) у потойбіччі.
Нові фігури виявили в ямі номер два, в якій, як вважається, знаходиться кавалерія армії. Однак Чжу Сіхун, керівник проєкту розкопок, сказав, що офіцер є першою високопосадовою особою, виявленою на цьому місці.
Офіцери відрізняються головними уборами та барвистими, хитромудрими обладунками. Їхні руки зазвичай складені перед собою, а наплічники та обладунки прикрашені стрічками.
Хоча знахідки проливають світло на структуру стародавньої армії, все ще залишається багато питань. Головний із них – хто був головним генералом, який контролював Теракотову армію.
Нагадаємо, археологи досі не наважуються відкрити гробницю першого імператора Китаю Цінь Шихуанді, оскільки побоюються, що в ній можуть бути смертельні міні-пастки. Поховання імператора охороняє знаменита Теракотова армія.