Гігантська пляма чорної лави, яка вивергалася у пустелі Сахара протягом мільйонів років, потрапила на супутникові знімки Землі. Вона виглядає як моторошна тінь із золотими цятками. Як повідомляє Live Science, зображення отримано зі знімків, зроблених за три роки.
Темна маса, відома як вулканічне поле Харудж, сягає приблизно 44 тисяч квадратних кілометрів. Вона знаходиться в центрі Лівії та містить близько 150 згаслих вулканів.
Вік деяких геологічних порід досягає шести мільйонів років, інші залишені виверженнями, які сталися кілька тисяч років тому.
Хоча через темний колір лави зверху поле здається гладким, насправді воно надзвичайно нерівне. Тут є ділянки, де численні виверження призвели до того, що шари породи нагромадилися над оточуючою поверхнею. Місце також усіяне піднятими жерлами і принаймні 30 конусами, висота яких перевищує 100 метрів.
Найвища вершина піднімається на 1200 метрів над рівнем моря.
Представлене зображення в Earth Observatory NASA називають “мозаїкою найкращих пікселів”. Воно було створено за допомогою комп’ютерної програми, яка сортує кілька зображень одного і того ж місця піксель за пікселем, щоб створити остаточне зображення, вільне від елементів, що заважають, таких як хмари або пилові бурі.
Раніше вчені розповіли, як у минулому зелена Сахара перетворилася на пустелю, якою ми її знаємо сьогодні.