Starlink в Україні – Маск отримує прибутки вдесятеро вищі за середні
Водночас збій став сигналом.
Недавній 150-хвилинний глобальний збій супутникового інтернет-сервісу Starlink, який торкнувся, зокрема, і зв’язку Сил оборони України, зайвий раз підкреслює критичну потребу в активному розвитку альтернативних рішень. Як зазначив в етері “Українського Радіо” колишній радник голови Державного космічного агентства Андрій Колесник, Ілон Маск отримує надзвичайно високі прибутки від українського сегменту мережі, що робить його вимкнення невигідним з економічної точки зору.
За словами експерта, навіть якщо Starlink теоретично припинить роботу на території України, колапсу не буде. Супутниковий зв’язок можна частково замінити за допомогою альтернативних систем, зокрема OneWeb, INTELSAT або інфраструктури люксембурзької компанії SES.
“Ми більше не є беззахисними перед будь-якою примхою керівника SpaceX”, — зазначив аналітик.
Водночас повноцінно компенсувати понад 50 тисяч активних терміналів Starlink наразі не зможе жодна з цих платформ, і певні незручності все ж виникнуть.
Колесник нагадав, що ще у 2022 році, коли над Україною працювало лише 7–8 супутників Starlink, прибутки від українського ринку були в 50 разів вищі за середні показники системи по всьому світу. Хоча зараз загальна чисельність користувачів Starlink сягнула кількох мільйонів, а кількість супутників значно зросло, доходи від українців, за оцінкою експерта, залишаються щонайменше у 10 разів вищими за середній рівень по системі.
“Із точки зору економіки та бізнесу, український ринок є надзвичайно вигідним для Ілона Маска. Starlink в Україні фактично приносить йому “золоті яйця”, — резюмував Колесник.
Нагадаємо, Україна першою в Європі тестує Starlink Direct To Cell — прямого підключення смартфонів до супутників.