Що у тренді – керівники міжнародних компаній показують своїх цифрових аватарів

Що у тренді - керівники міжнародних компаній показують своїх цифрових аватарів 1 Їх згенерував штучний інтелект.

Керівники стартапу Klarna і компанії Zoom один за одним випустили відеозвернення, де замість них виступали згенеровані штучним інтелектом (ШІ) аватари. У випадку Klarna цифрова копія гендиректора Себастьяна Семятковського презентувала квартальний фінансовий звіт. А генеральний директор Zoom Ерік Юань використав аватар для дзвінка на відеоконференції, пише TechCrunch.

Ерік Юань створив свого цифрового двійника за допомогою функції Zoom Clips. Це асинхронний інструмент компанії для створення відео. Гендиректор Zoom уже давно публічно підтримує ідею створення аватарів, які могли б підміняти своїх власників  у цій популярній програмі. Час настав — сервіс зробив анонс, що на днях функція створення аватара стане доступною для всіх користувачів. 

“Я пишаюся тим, що є одним із перших генеральних директорів, які використали аватар у для відеодзвінка, — сказав аватар Еріка Юанья. — Це лише один із прикладів того, як Zoom розширює межі комунікації та співпраці. Водночас ми знаємо, що довіра та безпека є важливими. Ми серйозно ставимося до контенту, створеного штучним інтелектом, і впровадили надійні заходи безпеки для запобігання неправомірному використанню, захисту особистості користувачів та забезпечення відповідального використання аватарів”.

Стартап Klarna — це глобальна платіжна і комерційна мережа на базі штучного інтелекту. Гендиректор Себастьян Семятковський розпочав тренд із аватарами, який згодом підтримали інші. Все почалось із відео на YouTube, де його цифровий двійник  Семятковського представив фінансовий звіт компанії. Відрізнити аватар від реальної людини виявилося напрочуд складно. Klarna пішла на такий крок для додаткової реклами, пишуть бізнесаналітики. Це була спроба пожартувати, що ШІ на стільки ефективний, аж може замінити самого гендиректора. 

Ще раніше, у квітні генеральний директор сервісу транскрипції на базі штучного інтелекту Otter Сем Лян заявив, що готує собі аватара, аби розподіляти і на нього частину робочого навантаження. Він назвав свого цифрового двійника “Сем-бот” і вже відправляв його на нараду з іншими керівниками компанії. 

ШІ-аватари можуть переймати манеру поведінки та спілкування власника, приймати типові для нього рішення і зв’язуватися в режимі реального часу із господарями, якщо потраплять у глухий кут. Аватара можна використати, коли не хочеться самому виходити в ефір для відеоконференції. Хоча цифрові двійники також є героями діпфейків, які зловмисники можуть використовувати для втручання у вибори чи інформаційних атак на супротивників.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності