Що робить людину крутою – вчені назвали шість рис

Що робить людину крутою - вчені назвали шість рис 1 Вчені додають, що бути крутим не завжди означає бути хорошою людиною.

Міжнародна команда дослідників у галузі маркетингу та споживчої поведінки опитала 5943 респондента з цілої низки країн у різних куточках світу. Досліджували, якими рисами наділені люди, що здаються нам крутими чи хорошими. Між першими і другими є різниця, повідомляє CNN. 

Що робить людину крутою - вчені назвали шість рис 2 Хронічний гнів шкодить не лише психіці, а й тілу — клінічний психолог

Щоб зрозуміти, чи залежить так звана крутість від регіональних соціокультурних устоїв, дослідники охопили якомога ширшу географію. Серед респондентів є мешканці Австралії, Чилі, Китаю, Німеччини, Індії, Мексики, Нігерії, Іспанії, Південної Африки, Південної Кореї, Туреччини та Сполучених Штатів. 

Результати показали: незалежно від місця проживання, люди виділяють шість основних рис:

  • екстравертність — вміння заводити нові знайомства і бути в центрі уваги;
  • гедоністичність — здатність насолоджуватися життям;
  • впливовість — вміння схиляти на свою сторону і запалювати своїми ідеями інших;
  • авантюризм — спонтанні, несподівані і соціально ненормативні витівки;
  • відкритість — готовність до нових вражень, цікавість і розвинена уява;
  • автономність — самодостатність і незалежність.

Окрім крутості, досліджували також хорошість. Багато рис співпадали, але не завжди. Хорошими нам здаються спокійні і сумлінні люди з соціально прийнятною поведінкою. Щоб здаватися хорошим, потрібно демонструвати впевненість, доброзичливість, відповідальність. Хороші дотримуються загальнолюдської системи цінностей і застосовують її до всіх людей чи подій, із якими стикаються. 

Результати опитування вчені опублікували у спеціалізованому виданні Journal of Experimental Psychology. Керівниками дослідження є доцент маркетингу чилійського Університету Адольфо Ібаньєс Тодд Пецуті (Todd Pezzuti) та доцент Коледжу менеджменту Еллера Університету Аризони Калеб Воррен (Caleb Warren) із

Що робить людину крутою - вчені назвали шість рис 3 Соціальний психолог пояснив, чому підлітки стають терористами

Такі дослідження корисні для практичної психології та розвитку маркетингових стратегій. ри дослідження працюють над вивченням того, яку роль крутість відіграє у формуванні соціальної ієрархії та як впливає на зміну уявлень про нормативну поведінку. Те, що в певний час здається крутим і зухвалим, згодом може стати соціальною нормою.

На фізіологічному рівні наша поведінка детермінована генетикою. Це означає, що на наші вчинки, характер і реакції впливають конкретні гени. Головним промоутером теорії поведінкового детермінізму є американський біолог та нейронауковець Роберт Сапольські. 

У 2024 році вчені із Торонтського університету виявили ген, який відповідає за соціальну поведінку у плодових мух. У дослідженні зазначалося, що ДНК цих комах на 60% збігається із людським. Тож, ймовірно, у людей цей самий ген теж може виконувати схожу роль.

Джерело