Санкції Сполучених Штатів сприяли швидшому розвитку штучного інтелекту в Китаї, де технології ШІ прогресують на фоні нестачі мікросхем.

Санкції Сполучених Штатів сприяли швидшому розвитку штучного інтелекту в Китаї, де технології ШІ прогресують на фоні нестачі мікросхем. 1 Поки Білий дім обмежує постачання, розробники з КНР навчилися створювати надпотужні цифрові моделі з меншими витратами.

Незважаючи на суворі санкції США щодо постачання передових мікросхем, у Китаї розпочався новий великий етап розвитку штучного інтелекту та робототехніки. Китайські розробники змогли компенсувати нестачу обладнання завдяки унікальній алгоритмічній ефективності, покращеній якості обробки даних та оптимізації системного дизайну, повідомляє The Economist.

Створені в КНР компактні моделі штучного інтелекту вже успішно конкурують з американськими аналогами. Водночас Китай намагається поєднати технологічний прогрес із соціальною стабільністю: автоматизацію виробництва супроводжують програми перекваліфікації та залучення працівників до спільної роботи з роботами. Однак вигоди технологічного буму розподіляються нерівномірно. Поки інженери та дослідники зміцнюють свій вплив у державній системі, низькокваліфіковані працівники все частіше стикаються з економічною невизначеністю.

Американські обмеження на постачання передових чіпів для штучного інтелекту змусили китайські компанії шукати альтернативні шляхи розвитку, роблячи акцент на алгоритмічній ефективності та оптимізації програмного забезпечення. Символом цього підходу став прорив DeepSeek, який продемонстрував можливість створення конкурентоспроможних моделей штучного інтелекту за значно менших витрат і на менш потужному обладнанні. Одночасно Пекін прискорює формування власної напівпровідникової екосистеми та збільшує виробництво чіпів для штучного інтелекту, що посилює технологічне суперництво між США та Китаєм.