США з 2013 по 2024 рік залучили у розвиток штучного інтелекту 471 млрд доларів приватних інвестицій. Ця сума перевищує надходження в усіх інших країнах світу, узятих разом (289 млрд доларів). Серед лідерів також Китай (119 млрд дол.), Велика Британія (28 млрд дол.), Канада та Ізраїль (по 15 млрд дол.).
Статистика наведена зі звіту про Індекс ШІ за 2025 рік Стенфордського інституту людиноорієнтованого штучного інтелекту. Щодо даних за останній рік, то за цей період США зберігає беззаперечне лідерство – приватні інвестиції в штучний інтелект зросли до 109,1 млрд дол. — майже в 12 разів більше, ніж у Китаї (9,3 млрд дол.)
Сектор генеративного штучного інтелекту залучив 20% усіх приватних інвестицій в ШІ. Цифри досягли $33,9 млрд у 2024 році, що на 18,7% більше, ніж у 2023 році.
Уряди по всьому світу нарощують свою частку інвестицій у ШІ. Канада анонсує 2,4 мільярда доларів, Китай запустив фонд напівпровідників на 47,5 мільярда доларів, Франція виділила 109 мільярдів євро, Індія планує вкласти 1,25 мільярда доларів тощо.
Стенфордський інститут людиноорієнтованого штучного інтелекту підбиває щорічний індекс ШІ, публікуючи звіти з 2017 року. Індекс ШІ дає змогу відслідковувати, як технологія впливає на економіку та суспільство. Ресурс із візуалізації даних Visual Capitalist розробив інфографіку та порівняльні таблиці про інвестиції в ШІ на базі цьогорічного звіту.
Visualizing Global AI Investment by Country 🤖This visualization is part of AI Week, sponsored by @TerzoHQ, and uses data from the 2025 AI Index Report to reveal which countries are placing the biggest bets on AI.https://t.co/0byRAqkwir#AIWeek pic.twitter.com/VA8XUVtvUP
— Visual Capitalist (@VisualCap) April 21, 2025
Нагадаємо, у Китаї останні роки бум штучного інтелекту досяг вражаючих масштабів. Після виходу на світову арену компанії DeepSeek відбувся сплеск інвестицій і значний ріст котирувань китайських технологічних компаній. Зокрема, індекс Hang Seng Tech, що відстежує найбільші китайські техгіганти, з середини січня зріс більш ніж на 40%.