Розробнику OpenAI залишилося залучити кілька мільйонів активних користувачів, щоб вважатися дуже великою платформою за критеріями законодавства ЄС.
Середньомісячна кількість активних користувачів функцією пошуку від ChatGPT зросла з 11,2 млн до 43, 1 млн. Звіти кожні пів року оприлюднює розробник ChatGPT – корпорація OpenAI. Публічний доступ до статистики компанії – це одна з вимог Акту про цифрові послуги (Digital Services Act, DSA), що діє на території ЄС.
Як інформує видання TechCrunch, за критеріями DSA, платформи чи пошукові системи, які акумулюють понад 45 млн активних користувачів, вважаються дуже великими і до них висувається низка вимог. Якщо динаміка нарощування активних юзерів збережеться і зросте до 45 млн, ці вимоги стосуватимуться і пошуковика від ChatGPT. Корпорація OpenAI буде зобов’язана дозволяти користувачам відмовлятися від систем рекомендацій і профілювання, ділитися певними даними з дослідниками та органами влади, та проводити зовнішній аудит.
Попри стрімку динаміку, пошук за допомогою ШІ все ще не є конкурентом для класичних пошукових систем. Так, за результатами дослідження, яке провела компанія-розробник програмного забезпечення SparkToro, Google Search обробляє в 373 рази більше пошукових запитів, ніж ChatGPT. Для користувачів пошукові системи на основі ШІ залишаються все ще менш надійними.
Нагадаємо, в США проти компанії Google триває судова антимонопольна справа. Міністерство юстиції наполягає на продажу браузера Chrome, щоб запобігти подальшому зміцненню монопольного становища техгіганта на ринку пошукових систем, особливо в контексті розвитку його продуктів зі штучним інтелектом. У Google наполягають, що запропоновані урядом заходи не співмірні із суттю справи та загрожуватимуть американським інноваціям у критичний момент. Компанія планує подавати апеляцію в разі несприятливого рішення.