Пластик, який широко використовують може шкодити серцю – як саме

Пластик, який широко використовують може шкодити серцю - як саме 1 йде про різновид фталату, який використовують при виготовленні пластику у всьому світі.

Різновид фталату DEHP, який використовується для виготовлення харчових контейнерів, медичного обладнання та інших видів пластику, науковці пов’язують із смертністю від захворювань серця у всьому світі. Найбільша смертність серед мешканців Африки, Південної Азії та Близького Сходу, пише Medical Xpress.

Дослідники з  науково-медичного центру Нью-Йорка Langone Health підрахували, що у 2018 році  DEHP вплинув на 368 764 смертей  або понад 10% смертності від серцевих захворювань у світі серед чоловіків та жінок віком від 55 до 64 років. Економічна шкода від такої смертності оцінюється приблизно в 510 мільярдів доларів. Результати були нещодавно опубліковані в журналі eBioMedicine.

Згідно з дослідженням, цей фталат викликає запалення артерій серця, що з часом підвищує ризик серцевого нападу або інсульту. Дослідження є першою на сьогодні глобальною оцінкою смертності від серцево-судинних захворювань або взагалі будь-яких наслідків для здоров’я через вплив цих хімічних речовин, сказала провідна авторка дослідження Сара Хайман.

Для дослідження команда використала дані про здоров’я та навколишнє середовище з низки соціологічних досліджень, щоб оцінити вплив DEHP у 200 країнах. Інформація включала зразки сечі з продуктами хімічного розпаду після дії пластикової добавки. Дані про смертність були отримані від Інституту показників та оцінки здоров’я –  дослідницької групи в , яка збирає медичну інформацію по всьому світу для виявлення тенденцій у сфері громадського здоров’я.

Небезпечний вплив фталатів на здоров’я відомий вже кілька десятиліть. Ця хімічна речовина розщеплюється на мікроскопічні частинки, які потрапляють всередину людського організму. Вони підвищують ризик розвитку ожиріння, діабету, викликають проблеми із фертильністю та рак.  

«Підкреслюючи зв’язок між фталатами та однією з провідних причин смерті у всьому світі, наші висновки доповнюють величезну кількість доказів того, що ці хімічні речовини становлять величезну небезпеку для здоров’я людини», –  додала Сара Хайман.

У майбутньому дослідники планують відстежити, як скорочення впливу фталатів може вплинути на глобальні показники смертності, а також розширити дослідження на інші проблеми зі здоров’ям, спричинені цими хімічними речовинами. 

Раніше вчені з Університету Дьюка (США) з’ясували, що найдрібніші частинки пластику можуть провокувати зміни в білках мозку, пов’язаних з деякими типами порушення когнітивних функцій, включно з хворобою Паркінсона. Пластик також заважає природному процесу очищення нейронів, що знову-таки вказує на хворобу Паркінсона та подібні до неї захворювання. 

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності