Пігвіни рятують Антарктиду від потепління своїм послідом
Весь секрет в аміаку.
Великі колонії пінгвінів у Антарктиді залишають стільки посліду, що це впливає на клімат. Аміак, який виділяється з пташиних екскрементів, створює газові хмари, які затримують сонячне тепло, пише Bloomberg.
Дослідження — міжнародний проєкт, який очолив докторант Гельсінського університету Метью Бойєр. Ще участь взяли вчені з різних наукових установ тої ж Фінляндії, а також Аргентини, США, Німеччини, Великої Британії. Науковці з’ясували, що пінгвіни «демонструють глибокий зв’язок між екосистемами та атмосферним обміном, який впливає на місцевий клімат».
Об’єктом дослідження стала колонія із 60 000 пінгвінів. Вчені вимірювали вміст аміаку в повітрі і виявили, що концентрація цього газу в 1000 разів перевищує базові показники. Оскільки в Антарктиді майже нема рослин, саме пінгвіни виконують головну роль в утворенні хмар.
У 2024 році Антарктида розігрілася до критичних показників. Товщина морського льоду мала одні з найнижчих показників за історію спостережень. Якщо крижані щити продовжать далі танути, то з’являться серйозні ризики для підвищення рівня моря.
Пінгвіни не лише продукують послід із корисним газом, а й засинають 10 тисяч разів на день. Але ці птахи не сплять довше за п’ять секунд. Завдяки цьому пінгвінам вдається постійно тримати під наглядом свої гнізда та яйця в них.