Його доставлять на МКС.
Перший у світі дерев’яний супутник, створений японськими дослідниками, запустили в космос у рамках випробувань можливості використання подібних апаратів у дослідженнях Місяця та Марса, повідомляє Reuters.
Супутник LignoSat розробили Кіотський університет та будівельна компанія Sumitomo Forestry. Його доставлять на Міжнародну космічну станцію (МКС) у рамках місії SpaceX. Після цього його виведуть на орбіту на висоті близько 400 км над Землею.
LignoSat розміром із долоню названо на честь латинського слова «дерево». Він має продемонструвати можливості використання поновлюваного матеріалу під час досліджень космосу.
“З деревиною, матеріалом, який ми можемо виробляти самі, ми зможемо будувати будинки, жити і працювати в космосі вічно”, – заявив Такао Дої в минулому астронавт, який зараз вивчає діяльність людини в космосі в Кіотському університеті.
Дерево – більш довговічний матеріал у космосі, ніж Землі, оскільки там немає води і кисню, під впливом яких воно могло б згнити чи спалахнути.
Після завершення служби дерев’яні супутники також мають мінімальний вплив на довкілля. Апарати, які завершили свою місію, повертаються до атмосфери. Металеві супутники створюють частинки оксиду алюмінію під час повернення, але дерев’яні просто згорять із меншим забрудненням.
«Металеві супутники можуть бути заборонені у майбутньому. Якщо ми зможемо довести, що наш перший дерев’яний супутник працює, ми хочемо уявити його компанії SpaceX Ілона Маска», – сказав Дої.
Вчені провели експерименти на МКС і з’ясували, що для створення супутників найбільш підходи хонокі – різновид магнолії, що росте в Японії та використовується для піхв мечів. LignoSat виготовлений з хоноки з використанням традиційної японської техніки ремесел без гвинтів та клею.
Після виходу на орбіту супутник залишиться у космосі на шість місяців. Електроніка, встановлена на його борту, вимірюватиме, як деревина реагує на умови космосу, де температура вимірюється від -100 до 100 градусів за 45 хвилин, поки супутник рухається по орбіті.
LignoSat також оцінюватиме здатність деревини знижувати вплив космічної радіації на напівпровідники, що робить її корисною для таких застосувань, як будівництво центрів обробки даних.
Нагадаємо, нещодавно комунікаційний супутник, що знаходиться на геостаціонарній орбіті, несподівано розпався на частини після збою. Це призвело до утворення великої кількості уламків, що збільшує можливість зіткнення з іншими апаратами на орбіті.
Джерело