Онлайн-трансляція з орлиного гнізда – як пташата стають на крило

Онлайн-трансляція з орлиного гнізда - як пташата стають на крило 1 В українських лелек Одарки та Грицька є американські конкуренти.

У Каліфорнії громадська організація Friends of Big Bear Valley веде через вебкамеру онлайн-трансляцію з гнізда білих орланів. За пташиним реаліті-шоу спостерігають до мільйона шанувальників по всьому світі. Самку звати Джекі, а самця – Шедоу. Зараз триває період, коли батьки ставлять на крило пташенят Санні та Гізмо, пише Fast Company. 

Гніздо розташоване у долині Біг-Беар-Веллі. Білоголові орлани зазвичай не залишаються тут цілий рік, але батьки Джекі залишилися назавжди. А згодом сама орлиця вибрала залишитися у старому батьківському гнізді. Хоча білоголові орли утворюють пари на все життя, Шедоу «відбив» Джекі у попереднього партнера — Містера Бі. Він вигнав конкурента. Цього сезону вперше за кілька останніх років у білих орланів вилупилися троє пташенят. Одне з них загинуло під час бурі. Двоє інших успішно вчаться літати.

В Україні за парою лелек, Одаркою та Грицьком, теж стежать десятки тисяч прихильників. Вебкамеру встановив Пирятинський національний парк. За родиною стежать кілька років. Коли буря зруйнувала гніздо, працівники парку і волонтери його відновили. Оскільки птахи літають у вирій до Африки, додому в Україну повертаються не всі. Тим паче, що в деяких африканських країнах на цих птахів полюють. Цього року орнітологи дискутували, чи до Одарки повернувся Грицько, а чи інший самець. Пара кілька днів тому висиділа п’ятьох пташенят:  Міннеху, Ірпіня, Джесіку, Лесика і Катрю.

В Україні лелеки мають багато різних назв — залежно від регіну. На птаха кажуть: гайстер, боцюн, бузько,бузьок, чорногуз, бусол. Але як би не називали, однаково люблять і шанують, адже в нас ці пернаті є національним символом сімейного благополуччя і добробуту. Якщо лелеки звили гніздо над хатою, то родина вважається доброю. Також є повір’я, що ці птахи приносять щастя. Білі орлани є символом і цей статус за ними навіть закріпили офіційно – у 2024 році колишній президент підписав відповідний закон.

 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності