Нова форма життя – давні гігантські структури можуть бути невідомою лінією живих істот

Нова форма життя – давні гігантські структури можуть бути невідомою лінією живих істот 1 Структури виявили ще 165 років тому.

165 років тому вчені виявили великі скам’янілі структури, які залишили організмом Prototaxites, і весь цей час вони не піддавалися категоризації. Наразі вчені з Великої Британії в дослідженні, яке проходить рецензування, припустили, що вони не вписуються в дерево життя, оскільки належать до окремої гілки, яка вже перестала існувати, повідомляє Science Alert.

Близько 400 мільйонів років тому у болотах пізнього силурійського періоду могли рости хвощі, папороті та інші прототропічні рослини, які зараз здаються чужорідними. Серед них були восьмиметрові вежі, які зараз не так просто ідентифікувати. Вони були широкими та позбавленими гілок. Вчені припускали, що ці структури могли бути водоростями чи древніми хвойними.

Спочатку геолог Джон Вільям Доусон вважав, що викопні, знайдені на берегах затоки Гаспе в Квебеку, є залишками дерев, що гниють. Через це він ще у 1850-х роках назвав їх «першим хвойним».

Ця назва закріпилася, але невизначеність у класифікації структур зберігалася. 2001 року палеонтолог Національного музею природної історії Френсіс Х’юбер підтвердив, що Prototaxites, швидше за все, був величезним грибом.

У 2017 році цей висновок підкріпив аналіз скам’янілостей, ймовірно, з периферійної області дрібнішого виду Prototaxites, названого P. taiti. У цьому дослідженні стверджувалося, що були виявлені текстури, що нагадували родючі структури сучасних грибів Ascomycota. Але з цією класифікацією згодні в повному обсязі, оскільки розрізнені фрагменти може бути пов’язані зовсім.

У ще не опублікованому дослідженні трьох різних фрагментів P. taiti, проведеному під керівництвом дослідників з Единбурзького університету, стверджується, що немає достатніх доказів висновку про те, що Prototaxites — це взагалі гриб. За допомогою огляду мікроскопічної анатомії та хімічного аналізу його трубчастих структур команда систематично виключила кожну групу-кандидата, не залишивши жодного сучасного організму, який міг би бути спорідненим.

«На підставі цього дослідження ми не можемо віднести Prototaxites до будь-якої існуючої лінії, що підтверджує його унікальність. Ми приходимо до висновку, що морфологія та молекулярний відбиток P. taiti явно відрізняються від грибів та інших організмів, що збереглися разом з ним у [девонських відкладеннях], і ми пропонуємо, що його найкраще вважати членом раніше неописаної, повністю вимерлої групи еукаріотів», – заявили дослідники.

Що трапилося з цією групою організмів, що вимерла, залишається тільки здогадуватися.

Нагадаємо, нещодавно в кар’єрі в Оксфордширі у Британії виявили близько 200 слідів динозаврів, які можуть пролити світло на життя цих давніх істот. Знайденим слідам понад 166 мільйонів років.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності