Нервова тканина світиться під час операції – науковці тестують препарат бевонесцеїн

Нервова тканина світиться під час операції – науковці тестують препарат бевонесцеїн 1 Препарат безпечний та діє протягом 5-8 годин.

Група дослідників з Університету Нью-Мексико представила препарат bevonescein (бевонесцеїн), який зв’язується з нервовими волокнами й випромінює світло. Він дозволяє візуалізувати довші ділянки нервів під час операцій. Це дає змогу хірургам працювати швидше, ефективніше та безпечніше – з меншою ймовірністю пошкодити критичні структури при препаруванні пухлин або відновлювальних втручаннях, повідомляє МedicalХpress.

Перевірка препарату в дослідженні фази 1-2 проводилась на 27 онкохворих. Їм виконували дисекцію шиї, операції на привушних або щитоподібних залозах. 

“У всіх цих випадках є черепні нерви, які важливо ідентифікувати, обійти та захистити”, – розповідає доктор медичних наук Райан Ороско з Медичної школи Університету Нью-Мексико. Він також зазначає, що препарат безпечний, а нервова тканина після введення світиться у жовто-зелених тонах під відповідною лампою, що дозволяє бачити її чіткіше, ніж без використання препарату та неозброєним оком.

Дослідження, опубліковане в Nature Communications повідомляє, що бевонесцеїн – це короткий пептид, приєднаний до флуоресцентної молекули. Препарат вводиться внутрішньовенно перед операцією, а виводиться з організму протягом 12 годин, але забезпечує чітку візуалізацію нервів протягом 5-8 годин після введення. Під час випробувань хірурги використовували мікроскопи зі спеціальними лампами та фільтрами для освітлення з мінімальною проникливістю. На наступному етапі планується оцінити застосування модифікованих хірургічних луп, що кріпляться на голові, як більш практичний інструмент у клінічних умовах.

“Тестування цих луп у рамках додаткового дослідження є критичним і практичним кроком до впровадження в реальний світ”, – говорить Райан Ороско.

Розробка базується на основі методів “мічення” тканин, започаткованих лабораторією доктора Куен Нгуєна та біохіміка Роджера Тсьєна, лауреата Нобелівської премії 2008 року за відкриття зеленого флуоресцентного білка. Ороско, який брав участь у розробці препарату ще під час ординатури в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго, тепер є національним головним дослідником третьої фази випробувань препарату, що включає десять центрів.

Завершення третьої фази очікується до кінця літа, і, за наявності доказів клінічної користі, препарат може отримати схвалення FDA, що відкриє шлях до використання в різних хірургічних напрямах. Зрештою, якщо FDA дозволить застосування бевонесцеїну для операцій голови та шиї, згодом його зможуть використовувати й на інших частинах тіла.

“Хірурги також можуть використовувати його поза затвердженими показаннями для чого завгодно. Тоді виникає головне питання: як це відбувається? Хто почне його використовувати і в яких типах операцій?” – наголошує Ороско.

Раніше повідомлялося про розробку VR‑технології VR‑Omics для вивчення дитячих серцевих пухлин. Вона дозволяє ідентифікувати раніше невідомі клітинні особливості.

Джерело