NASA показало незвичайне фото туманності Котяча Лапа – відео

Туманність “Котяча Лапа” виглядає як сцена з фантастики (фото: NASA)

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало новий знімок, зроблений космічним телескопом Джеймс Вебб. На зображенні – туманність Котяча Лапа, одна з найбільш вражаючих у нашій галактиці.

Туманність Котяча Лапа розташована в сузір’ї Скорпіона – приблизно за 4 000 світлових років від Землі. Якщо перевести цю відстань у цифри, вийде близько 37 квінтильйонів кілометрів. Іншими словами, мільярд миль, помножений на мільярд, ще раз – і на 23,5.

Що ми бачимо на знімку?

Перед нами – світлове “вухо” подій, які відбулися близько 4 000 років тому. Для розуміння масштабу: у цей час на Землі єгипетським пірамідам було лише кілька сотень років, а Стоунхендж уже майже завершили.

На знімку – гігантська хмара газу та пилу, де триває активне формування нових зірок. Особливу увагу привертає синювате утворення в центрі – вчені прозвали його “Оперним театром” через його округлу та ярусну структуру. За даними ESA, характерний синій колір – це результат випромінювання від яскравих зірок всередині або поблизу.

Туманність Котяча Лапа (фото: NASA)

Джеймс Вебб і три роки відкриттів

За три роки роботи телескоп Джеймс Вебб став не тільки інструментом науки, а й джерелом візуального захоплення. Серед його досягнень – перше пряме зображення екзопланети, ефект Ейнштейнівського кільця, знімки галактики Сомбреро та навіть зображення Урана, яке дехто порівняв із порталом в інший вимір.

Повну інформацію про туманність Котяча Лапа ESA опублікувало в офіційному прес-релізі. Також агентство представило відеоролик із панорамним оглядом знімка.

Джерело