Люди видають роботу ШІ за свою – скільки таких робітників – опитування

Люди видають роботу ШІ за свою - скільки таких робітників - опитування 1 Люди використовують ШІ потайки від керівництва і колег.

Міжнародна мережа KPMG та Мельбурнський університет провели опитування серед 48 340 осіб у 47 країнах у період з листопада 2024 року по січень 2025 року.  Досліджували, як люди застосовують штучний інтелект (ШІ). Опитування показало: багато працівників замовчують те, що виконують свою роботу з допомогою штучного інтелекту, пише Business Insider.

Результати дослідники опублікували у звіті під назвою «Довіра, ставлення та використання штучного інтелекту: глобальне дослідження 2025 року». Серед опитаних 58% цільово використовують штучний інтелект для роботи, а приблизно третина використовують його принаймні раз на тиждень. Але 57% респондентів зізналися, що приховують використання штучного інтелекту та представляють створений ШІ контент як власний.  

Професорка Мельбурнського університету менеджменту Ніколь Гіллеспі була вражена рівнем «неналежного, складного та непрозорого» підходу до використання штучного інтелекту співробітниками компаній. Почасти таке явище спровоковане або заборонами на використання ШІ, або конкуренцією на робочому місці. Працівники відчувають, що залишаться позаду, якщо не будуть застосовувати новітні інструменти, якими вже користуються їх більш успішні колеги, додала науковиця.

Лише 47% працівників у всьому світі зазначили, що пройшли навчання із використання  штучного інтелекту. Переважна більшість застосовує його інтуїтивно, не перевіряючи інформацію. Так, 66% співробітників заявили, що використовують інструменти штучного інтелекту, не оцінюючи точність відповідей. Ще 56% повідомили, що робили помилки у своїй роботі через підказки ШІ.

Щодо цифрової безпеки, то респонденти теж продемонстрували високий рівень необізнаності. Наприклад, 48% сказали, що завантажували інформацію про компанію в загальнодоступні інструменти штучного інтелекту.  

Представник KPMG в дослідженні Сем Глоде зазначив, що окрім помилок, витоків даних та ризиків дотримання робочих вимог, серйозне занепокоєння викликає відсутність прозорої політики використання штучного інтелекту на робочому місці. Оскільки й так багато хто використовує ШІ, варто легалізувати цей процес і навчити людей правильно застосовувати інструменти, які пропонують різні моделі штучного інтелекту. Натомість досі є компанії, де використання ШІ на робочому місці заборонене.  

У країнах, що розвиваються, таких як , Нігерія та Саудівська Аравія, рівень довіри до штучного інтелекту був набагато вищим, ніж у розвинених економіках — 82% порівняно з 65%, пише видання. Україна в опитування не потрапила. 

Станом на 2024 рік 42 українських університети вже пропонували 106 спеціалізованих програм із ШІ та 174 програми, де ці технології є важливим компонентом. Утім, відзначався брак викладачів із відповідною експертизою, дослідницької інфраструктури та співпраці з IT-індустрією. Про це йдеться у статті «Виклики штучного інтелекту для освіти й науки» авторства Тетяни Ярошенко.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності