LEGO і штучний інтелект – винахідники створили програму, яка може створити будь-яку фігурку і деталі до неї

Штучний інтелект може втілити в конструктор будь-яку ідею.

Університет Карнегі-Меллона із США представив штучний інтелект LegoGPT. Він перетворює текст у конструктор. Достатньо написати повідомлення із завданням зробити, наприклад, шаблон для фігурки автомобіля. Програма все розрахує і видасть готовий макет для 3D-принтера, пише Fast Company. 

Carnegie Mellon University/Github

Шаблони достатньо точні, щоб деталі добре припасовувалися одна до одної і з них можна було скласти задану фігуру. Над проєктом працювали шестеро винахідників. Вони розробили і перевірили багато варіантів конструктора. Це стільці і дивани, шафи, музичні інструменти, горнятка тощо. 

Дослідження виклали у відкритий доступ на Github, тож кожен любитель Lego може спробувати зробити щось для себе. Винахідники також вважають, що в майбутньому алгоритм цієї моделі генеративного штучного інтелекта можна буде використати в дизайні архітектури.

“LegoGPT створює стабільні, різноманітні та естетично привабливі проєкти LEGO, — зазначають розробники в анотації до дослідження. — Ми також розробляємо алгоритм для створення кольорових та текстурованих фігур. Наші проєкти можуть бути зібрані вручну людьми та автоматично — за допомогою роботизованих рук. Ми також оприлюднюємо набір даних StableText2Lego, що містить понад 47 000 деталей LEGO до понад 28 000 унікальних 3D-фігур. Кожен об’єкт супроводжується детальними підписами, а також нашим кодом”. 

Компанія LEGO підтримує Україну у війні, яку розв’язала Росія. У 2023 — 2024 роках  United24 та Lego Creators створили нові конструктори, присвячені українським памʼяткам. Це київські Золоті ворота, бахчисарайський Ханський палац, Підгорецький замок, Одеський національний академічний театр опери та балету, Миколаївська астрономічна обсерваторія, пам’ятник України-Матері, кримське  Ластівчине гніздо та маріупольська стара водонапірна вежа.

 

 

Джерело

Миколаївська областьРосіяСША