Кінець світу – науковці спрогнозували реальну дату
Першими загинуть рослини.
Астрономи з Університету Тохо в Японії спільно з NASA провели 400 000 планетарних симуляцій. Експерименти показали, що багаті на кисень атмосферні умови Землі зміняться за один мільярд років. Це матиме фатальний вплив на життя, залежне від повітря, пише Vice.
Науковці використали комбіновану біогеохімічну та кліматичну модель для того, щоб спрогнозувати часові рамки цих подій. У спрощеному варіанті комп’ютерна симуляція полягає у тому, що вчені вводять вихідні дані про нашу планету і Сонце, їх потенційні зміни в часі та темп цих змін. А програмне забезпечення моделює вірогідні сценарії та генерує результат.
Симуляція показала, що різке зниженням вмісту O2 в атмосфері до рівнів, що нагадують архейську Землю, найімовірніше, відбудеться до виникнення вологих парникових умов у кліматичній системі Землі та до значної втрати поверхневих вод. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Geoscience.
Цей процес пояснюють старінням Сонця. Як і кожна зірка, з часом воно все більше нагрівається і виділяє більше енергії. Це змінить земну атмосферу та зруйнує вуглецевий цикл, який підтримує фотосинтез. Атмосфера насичиться метаном. Першими загинуть рослини і поступово планета повернеться до пустельних ландшафтів, схожих на Марс.
Земля, існує близько 4,5 мільярда років. Спочатку це була куля гарячої розплавленої магми, яка потім охолола, на ній з’явилися тектонічні плити. А через кілька мільярдів років з’явилися перші суперконтиненти і різні форми життя. Вчені прогнозують, що протягом найближчих мільйонів років концентрація вуглекислого газу в атмосфері зросте з 400 частин на мільйон (ppm) до більш ніж 600 частин на мільйон. Але це станеться за умови, що людство перестане використовувати викопне паливо. В іншому випадку ми побачимо цей результат набагато швидше.