Глобальне потепління погано впливає на якість сну, стверджують вчені-сомнологи з Барселонського інституту глобального здоров’я (ISGlobal). За їх розрахунками, з кожним додатковим градусом за Цельсієм ми спимо все менше і до 2099 року кожна людина в середньому на рік втрачатиме від 50 до 58 годин сну, пише Medical Xpress.
Загрозу називають планетарною, а також пояснюють причини й наслідки. Люди сплять гірше тому, що сон і терморегуляція тісно пов’язані. Обидва ці процеси регулює гіпоталамус — центральний термостат в людському тілі. Коли стає спекотно, організму не до сну, він запускає стресову реакцію.
Сон стає коротшим, поверхневим і не дає повноцінно відновитися, пояснюють сомнологи. А це, у свою чергу, погано впливає на працездатність і здоров’я. У короткостроковій перспективі це означає сонливість і вищий ризик нещасних випадків. У довгостроковій перспективі недосип провокує ожиріння, депресію, діабет, серцево-судинні захворювання та інші дуже серйозні проблеми.
Раніше вважалося, що оптимальною температурою для сну є 18-20°. Зараз вчені переконані, що людський організм є більш витривалим і може спокійно переносити 28°. А от вищі температури дійсно вже небезпечні і постійне перебування в них має довготривалі наслідки.
Українці сплять в середньому 6,52 год., а їх найдовший сон — в ніч на суботу, свідчать результати дослідження від Sleepcycle. Американці прокидаються сварливими, китайці — найкраще засинають, а жителі Південної Африки встають раніше за всіх.