Массачусетський технологічний інститут (MIT) представив новий винахід — технологію, схожу на Bubble Wrap, для збору прісної питної води з атмосфери. Вночі накопичувач абсорбує вологу з повітря, а вдень віддає її очищеною у спеціальний контейнер, пише мілітарне видання Indian Defence Review.
Пристрій виготовлений із гідрогелевого матеріалу між двома шарами скла. Скло покрите спеціальним охолоджувальним шаром, який допомагає конденсувати вологу незалежно від того, наскільки спекотно на вулиці. Потім рідина стікає у систему збору.
Структура приладу схожа на пластину з бульбашок. Як пакет для заморожування кубиків льоду. Тільки замість води всередині гідрогель, а пакет не поліетиленовий, а скляний. Інженери розрахували, що так гідрогелевий наповнювач займає більшу площу і може вбирати більше води.
Первинно його розробляли для цивільних завдань – забезпечити питною водою людей у посушливих регіонах. Військові цікавляться технологією тому, що солдати часто потрапляють в умови, коли нема доступу до води. Хоча технологія експериментальна і поки її не можна застосовувати ні в мирних умовах, ні тим паче на війні.
З переваг —їй не потрібна електроенергія. З мінусів — розмір панелі та її потенційна крихкість. Це аспекти, над якими інженерам MIT ще доведеться попрацювати. Попередні результати винахідники опублікували у журналі Nature. Керівник проєкту — Сюаньхе Чжао (Xuanhe Zhao).
З останніх цивільних винаходів, які можуть стати в нагоді у війську, можна пригадати “розумний” бандаж для ран від польських дослідників з IFJ PAN. Пов’язки виготовлені із полімерних нановолокон, просочених протибактеріальним препаратом. Завдяки специфічній структурі ліки потрапляють тільки на пошкоджену ділянку і вивільняються поступово впродовж кількох годин.