Хвороба Паркінсна – мозкові імпланти для лікування симптомів стали новітніми

Пристрій вимірює мозкову діяльність і залежно від неї саморегулюється.

На початку цього року органи охорони здоров’я США та Європи схвалили технологію адаптивної глибокої стимуляції мозку. Імпланти для пацієнтів з хворобою Паркінсона діють завдяки електростимуляції мозку. Раніше після встановлення вони працювали з постійною силою, зараз же їх можна буде вмикати і вимикати, змінювати інтенсивність. Сам пристрій менший за сірникову коробку, пише видання ScienceAlert.

Глибинну стимуляцію для лікування прогресуючої хвороби Паркінсона медики широко використовують з початку 2000-х років. Хворим вживляють пристрій, який доставляє електричні імпульси через електроди, імплантовані в певні точки мозку.

Однак донедавна параметри стимулятора залишалися незмінними після встановлення.  Водночас для деяких пацієнтів постійна стимуляція ефективно контролює симптоми, для інших вона надто сильна чи надто слабка. Натомість адаптивні стимулятори можуть записувати шкідливі рівні мозкових хвиль протягом днів і тижнів, щоб лікуючий лікар міг переглянути їх і побачити, наскільки добре вони контрольовані. Глибинна стимуляція також показала свою ефективність при депресії, обсесивно-компульсивному розладі та при сильних головних болях. 

Нагадаємо, раніше вчені висновували гіпотезу про те, що нанопластик може бути одним із тригерів хвороби Паркінсона. Адже найдрібніші частинки можуть провокувати зміни в білках мозку, пов’язаних із когнітивними функціями.

Джерело

США