Huawei розробляє унікальний смартфон, екран якого складається втричі.
Huawei розробляє вертикальний телефон з двома шарнірами (фото: Pexels)
Huawei отримала патент на унікальний смартфон, що поєднує в собі переваги вертикального складаного телефону та механізм трійного складання.
Новий погляд на компактність
Після успішного випуску моделі Mate XT, яка горизонтально розкладається в повноцінний планшет, Huawei почала розширювати асортимент гнучких пристроїв.
Останні патентні документи, оприлюднені аналітиками xleaks7, описують гаджет, концептуально схожий на серію Galaxy Z Flip від Samsung, однак складається не навпіл, а втроє.

Huawei розробляє вертикальний телефон з двома шарнірами (скріншот: патент Huawei)
Корпус майбутньої новинки буде складатися з трьох окремих сегментів, з’єднаних двома шарнірами, які працюють у протилежних напрямках.
У повністю закритому стані товщина телефону збільшується втроє, а за своїми розмірами він нагадуватиме класичну пачку сигарет. Проте в розгорнутому вигляді користувач отримає надзвичайно витягнутий і довгий вертикальний дисплей.
Читайте також:Huawei створила дитячий гаджет-трансформер: як смарт-годинники перетворюються в портативну камеру
Унікальна конструкція екрану та камер
Інженери Huawei заклали в патент кілька оригінальних рішень, які допоможуть знизити витрати на виробництво та спростити конструкцію:
Відмова від зовнішнього екрану. Завдяки Z-образному механізму складання частина великого гнучкого екрану в закритому стані залишається зовні. Вона виконує функцію додаткового інформаційного дисплея, що усуває необхідність встановлювати окрему зовнішню матрицю.
Гнучка камера. Основний модуль камер розташований у верхньому сегменті. Його розташування продумане так, щоб об’єктиви можна було використовувати як для звичайної зйомки, так і для селфі, просто регулюючи кут нахилу шарніра.
Huawei приховує камеру та екран у новому трійному складному смартфоні (скріншот: патент Huawei)
Баланс ваги. Середня частина корпусу відведена під материнську плату та ключову електроніку, а нижній сегмент слугує противагою для зручного утримання розгорнутого пристрою в одній руці.
На даний момент розробка перебуває на стадії офіційно зареєстрованого патенту. При цьому точні терміни виходу комерційної версії вертикального трійного смартфона на ринок поки що залишаються невідомими.