Екологічні жіночі прокладки – вчені знайшли альтернативу пластику

Екологічні жіночі прокладки - вчені знайшли альтернативу пластику 1 В основі полімолочна кислота (PLA), що завдає менше шкоди довкіллю.

Гігієнічні прокладки з продуктів кукурудзяного крохмалю можуть стати гідною альтернативою пластиковим аналогам. Адже щороку викидається 200 000 метричних тонн санітарно-гігієнічних виробів і переважна більшість з них потрапляє в океан, пише Phys.org.

Дослідження було опубліковане в журналі Sustainability Science and Technology. ри підрахували, що протягом одного року кукурудзяні засоби особистої гігієни в 17 разів екологічніші за пластиковий еквівалент. Жіночі прокладки є предметами першої необхідності й водночас у багатьох країнах не підлягають переробці. Зменшення шкоди для довкілля означатиме зниження потреби у викопному паливі. Також прогнозується зменшення впливу на глобальне потепління і здоров’я людини. Серед ризиків науковці виокремили проблеми з утилізацією – такі прокладки потребували б промислового компостування. А також збільшення площі засівних земель. 

Біорозкладна альтернатива пластику виробляється з речовини під назвою полімолочна кислота (PLA). Цей продукт створюють на основі кукурудзяного крохмалю. А кукурудза є однією з найпопулярніших злакових культур у світі. 

Попри це, великі комерційні бізнеси не надають перевагу альтернативним санітарним виробам на противагу традиційним. Дослідники пояснюють це тим, що вироби на основі кукурудзяного крохмалю потребують ще виробничого масштабування та формування комерційно привабливої стратегії із врахуванням ціни, простоти у виробництві та створенням попиту. 

Але наслідки від використання пластику стали настільки загрозливими, що вимагають швидкого реагування. І навіть заміна лише гігієнічних прокладок мала б відчутний вплив на екологію. Адже в середньому кожна жінка використовує приблизно 120 кг менструальних засобів протягом свого життя. Гігієнічна прокладка виготовлена на 90% з пластику, що дорівнює приблизно чотирьом поліетиленовим пакетам. А ще 55 000 метричних тонн пластикових санітарних відходів щороку потрапляє у водойми Північної Америки. 

На відміну від альтернативи з кукурудзяного крохмалю, пластик розкладається на наночасточки, які потрапляють у воду, їжу, ґрунт і тіло людини. Наприклад, різновид фталату DEHP, який використовується для виготовлення харчових контейнерів, медичного обладнання та інших видів пластику, науковці пов’язують із смертністю від захворювань серця у всьому світі.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності