Цукерберг запускає Superintelligence Labs – Meta повертається у гонку розвитку ШІ

Новий підрозділ власник корпорації Meta назвав Superintelligence Labs. 

На початку червня стало відомо, що власник корпорації Meta Марк Цукерберг хоче сформувати зіркову команду розробників штучного інтелекту. Він самостійно доєднався до процесу відбору кандидатів. Цукерберг спілкувався із ними особисто  і запрошував до себе в гості. Переманював від конкурентів і обіцяв надзвичайно високу зарплатню — до $1 млн  на місяць. 

Наприкінці червня новий підрозділ під назвою Superintelligence Labs стартував, повідомляє The Wall Street Journal. Цукерберг зібрав у команду колишніх розробників з провідних компаній у галузі ШІ:  OpenAI,  Scale AI, Google DeepMind та Anthropic. Разом з фахівцями Meta підрозділ має налічувати до півсотні фахівців. З них 11 найняті нещодавно.

Для створення Superintelligence Labs Марк Цукерберг розгорнув агресивну рекрутингову компанію. Він сформував список талантів і шукав до кожного індивідуальний підхід. Окрім великих зарплат, пропонував також викупити їхні стартапи за сотні мільйонів доларів.

Погралися і забули: Цукерберг з дружиною закрили благодійний шкільний проєкт

Superintelligence Labs має розвивати існуючі в Meta проєкти ШІ та працювати над створенням “суперінтелекту” — технології, що зможе працювати на рівні з людиною або навіть краще за неї. Все це для того, щоб повернути собі конкурентоздатність у світовій “гонці з озброєнь” у сфері штучного інтелекту. 

З початку 2025 року корпорація Цукерберга відстає у цьому змаганні. Його флагманська модель Behemoth провалилася — квітневий реліз скасували і перенесли на осінь. Інші моделі із сімейства Llama виявилися менш успішними, ніж сподівалися у компанії. 

Джерела The Wall Street Journal стверджують, що мільярдер бачить вихід з  кризи саме у створенні суперінтелекту, про який мріють ШІ-розробники. Він переконаний, що це можливо, хоча далеко не всі фахівці та експерти у галузі поділяють його ентузіазм.  

Цукерберга звинувачують у створенні монополії на ринку виробників контенту в сфері віртуальної реальності

“Я вважаю, що [суперінтелект] стане початком нової ери для людства, і я повністю відданий справі зробити все необхідне, щоб Мета проклала шлях”, — заявляв раніше Марк Цукерберг

Про появу підрозділу Superintelligence Labs громадськості стало відомо після внутрішнього розпорядження, яке керівник Мета розіслав своїм працівникам. Цукерберг планує витратити на розвиток цього напрямку до $72 млрд.

Нагадаємо, Марк Цукерберг станом на жовтень 2024 року був другою найбагатшою людиною у світі після Ілона Маска за версією Bloomberg Billionaire Index. Корпорації Meta ентузіасти штучного інтелекту закидають надмірну орієнтацію на комерційну привабливість кінцевого продукту. Політика компанії із максимальною монетизацією застосовується як до материнських сервісів Meta, так і до викуплених. Наприклад, концептуально простий безпечний месенджер WhatsApp корпорація поступово трансформує у ще одну платформу з інструментарієм соцмереж: тут з’явилися реклама і канали.

Джерело

BloombergGoogle