Чи затонув би титанік при лобовому зіткненню з айсбергом – дослідники дізналися правду

Дослідники вперше дослідили детальну 3D-симуляцію.

Чи міг би «Титанік» вціліти і не піти на дно, якби зіткнувся з айсбергом лоб в лоб? Нова 3D-симуляція корабля нарешті дає відповідь на питання, повідомили в National Geographic та опублікували відео.

«Це звучить нелогічно, але якби «Титанік» зіткнувся з айсбергом лоб в лоб, замість того, аби завдати поверхневого удару, корабель, можливо, був би врятований. Його спроєктували так, що навіть при затопленні чотирьох відсіків, він все одно залишався б на плаву. Однак зіткнення пробило пробоїни в шести відсіках. Нова вражаюча симуляція демонструє давню теорію. Якби корабель зіткнувся лоб в лоб, його передні чотири відсіки були б знищені. Тоді були б масштабні пошкодження та людські жертви, але, що важливо, корабель, можливо, вижив би», – йдеться у відео.

National Geographic вже писало, що сканування корабля проводили протягом трьох тижнів 2022 року. І це найбільше підводне 3D-сканування, яке коли-небудь було зроблено. Його обсяг становить 16 терабайт даних, що еквівалентно площі жорсткого диска шести мільйонів електронних книг. Аби створити таке сканування, два дистанційно керовані роботи з романтичними назвами Ромео та Джульєтта спустилися до уламків і систематично оглядали місце. У результаті вони зробивши близько 715 тисяч фотографій і мільйони лазерних вимірювань.  

Водночас BBC писало, що науковці вперше в історії змогли проаналізувати 3D-скан «Титаніка», що дало змогу більше дізнатися про його останні години на плаву. Зокрема, точна копія показала, як у процесі занурення лайнера на дно Атлантики його корпус розірвало навпіл.

Завдяки скану дослідники детально оглянули одну з котелень корабля та підтвердили свідчення очевидців, що інженери до останнього робили все можливе, аби на лайнері не погасло світло і евакуація людей не відбувалася у повній темряві. Крім того, 3D-симуляція показала, що деякі котли у котельнях прогнулися в середину, а отже працювали в момент затоплення лайнера. На палубі «Титаніка» дослідники виявили паровий клапан. Ймовірно через нього пара надходила до систем генерації електроенергії.

Ба більше, вчені змогли припустити, які ж саме пробоїни стали для корабля фатальними. Зокрема, на думку дослідників, лайнер пішов на дно через пробоїни розміром з аркуші А4 вздовж вузької ділянки корпусу. Вони утворилися через те, що удар лайнера об айсберг був ковзаючим, а не прямим. 

У відповідь на зауваження про те, що один із головних героїв фільму «Титанік» – Джек (Леонардо ДіКапріо) – міг поміститися разом із його коханою Роуз (Кейт Уінслет) на дошці, що плавала в крижаному океані після аварії корабля, і вижити, режисер Джеймс Кемерон вирішив замовити науковий експеримент, щоб перевірити цю теорію. Які результати показав експеримент, читайте за посиланням.

Джерело