Чи є вода на Марсі – вчені знайшли сліди стародавніх пляжів та океанів на Червоній планеті

Чи є вода на Марсі – вчені знайшли сліди стародавніх пляжів та океанів на Червоній планеті 1 Вони існували на Червоній планеті чотири мільярди років тому.

Вчені заявили про те, що в минулому на Марсі могли існувати не тільки озера, наповнені водою, а й океани. Спостереження, проведені за допомогою георадару, дозволили виявити особливості, які відповідають піщаним пляжам, що існували на Червоній планеті чотири мільярди років тому, повідомляє Science Alert.

За словами дослідників, це один із найкращих доказів того, що в минулому на Марсі було стільки води, що на ньому існувало північне море. Вчені назвали це море Deuteronilus.

«Ми знаходимо на Марсі місця, які раніше виглядали як давні пляжі та давні річкові дельти. Ми знайшли докази наявності вітру, хвиль, відсутності нестачі в піску – справжній пляж для відпочинку», – заявив геолог Бенджамін Карденас з Університету штату Пенсільванія.

Історія води на Марсі все ще залишається загадкою для вчених. На перший погляд, може здатися, що планета завжди була сухою. Відомо, що на ній можуть вирувати глобальні пилові бурі. Але дослідники знаходять все більше доказів того, що в минулому на Марсі існувала вода, і її було вдосталь.

Тобто сумнівів у тому, що колись вода на Червоній планеті існувала, немає. Але лишаються інші питання. Наприклад, скільки води було і коли вона зникла.

Під час нового дослідження група вчених із Китаю та вивчила дані, зібрані китайським ровером Zhurong. Вони з’ясували, що води на Марсі було достатньо, щоб наповнити цілий океан.

Рухаючись уздовж рівнини Утопія, Zhurong використовував георадар для дослідження породи на глибині близько 80 кілометрів. Ця технологія посилає радіохвилі у землю; коли вони стикаються з матеріалами різної густини, вони відбиваються по-різному, що дозволяє створити тривимірну карту структур глибоко під землею.

Попередні дані, зібрані Zhurong, вказали на особливості, які можуть бути пов’язані з береговою лінією. Дані георадару виявили товсті шари матеріалу вздовж маршруту ровера, нахилені вгору до передбачуваної берегової лінії під кутом 15 градусів, як і давні поховані берегові лінії Землі.

«Структури не схожі на піщані дюни. Вони не схожі на ударний кратер. Вони не схожі на потоки лави. Ось тоді ми й почали думати про океани. Орієнтація цих об’єктів паралельна до того, якою була стара берегова лінія. Вони мають як правильну орієнтацію, так і правильний ухил, що підтверджує ідею про те, що протягом тривалого часу існував океан, який сформував піщаний пляж», – заявив Майкл Манга з Університету Каліфорнії в Берклі.

Ці особливості вказують на існування великого океану, який підживлювався річками, які скидали осад. У ньому також спостерігалися припливи та хвилі. Це передбачає, що у Марсі протягом мільйонів років існував водний цикл — період, необхідний для формування таких покладів на Землі. Такі поклади не могли б утворитись на краях озера.

«Чим більше водоймище, тим більшими можуть бути припливи. І більше місця та часу для вітру, щоб створювати великі хвилі. Великі припливи та хвилі допомагають формувати пляжі», — пояснив Манга.

Нагадаємо, марсохід Curiosity зробив нові знімки, на яких можна побачити зелені та червоні хмари на Марсі. Це сріблясті або сутінкові хмари, які пофарбовані в колір, що розсіює світло вранішнього сонця.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності