Зустріч міністрів фінансів G7 – Учасники намагаються уникати конфлікту з США

Зустріч міністрів фінансів G7 - Учасники намагаються уникати конфлікту з США 1 За часів Трампа зустрічі G7 більш напружені.   

Перед міністрами фінансів країн G7, які цього тижня проводять зустріч у Канаді, стоїть складне завдання — знайти спільну мову стосовно торговельних питань, уникаючи при цьому публічного конфлікту з міністром фінансів Скоттом Бессентом, пише Bloomberg.

Білий дім націлився, зокрема, і на союзників по G7 у межах своєї агресивної тарифної політики, запроваджуючи нові мита та погрожуючи ще більшими змінами у світовій торгівлі. Тарифи й погіршення глобальних економічних перспектив будуть впливати на переговори.

“Я думаю, що це дуже важливий момент для G7. Наша роль полягає у відновленні стабільності та зростання. Я б сказав, що це дві основні цілі”, – заявив у вівторок, 20 травня, міністр фінансів Канади Франсуа-Філіп Шампань. 

Але він ухилився від запитань про цілком реальні розбіжності між США й іншими членами групи — Італією, Францією, Німеччиною, Японією, Британією і Канадою.

Напередодні початку зустрічі велася інтенсивна робота з пошуку спільної позиції, з якою могли б погодитися всі країни G7, зокрема, щодо торгівлі та війни РФ проти України — двох ключових питань, які викликають найбільші суперечки. Очікується, що Бессент, який став одним з головних переговірників президента США Дональда Трампа з питань торгівлі, проведе двосторонні зустрічі з кожним зі своїх колег із групи.

Однією з тем, стосовно якої міністри, ймовірно, знайдуть принаймні певний консенсус, є . , яка приймає зустріч, подбала про те, щоб включити торговельну практику Пекіна до порядку денного, хоча деякі учасники остерігаються надмірної критики на адресу Китаю. Бессент просуватиме позицію США про те, що надлишкові китайські виробничі потужності завдають великої шкоди виробництву продукції в інших країнах. Деякі країни групи посилили свої торговельні заходи проти Пекіна, щоб зблизитися з США. Але здатність G7 об’єднатися проти Китаю дещо підірвана торговельною політикою Трампа і його агресивною риторикою проти американських союзників. 

Також центральні банки країн G7 занепокоєні можливою стагфляцією, якщо торговельна війна посилиться. Поєднання повільнішого економічного зростання та вищої інфляції є тривожною сумішшю для політиків і може стримувати зниження процентних ставок, що допомогло б компенсувати втрати, яких зазнають країни через обмежений доступ до ринку США. Питання торгівлі з Китаєм має велике значення для інфляції, враховуючи статус країни як постачальника дешевих товарів. 

Незалежність центральних банків теж може стати предметом дискусії. Трамп неодноразово критикував голову Федеральної резервної системи США Джерома Пауелла.

Міністр фінансів України Сергій Марченко також присутній на зустрічі: це може допомогти учасникам у намаганнях переконати Бессента, що пункт про підтримку України має бути включений у комюніке. Марченко казав журналістам, що намагатиметься повторити аргументи Києва щодо посилення санкцій проти Росії, в тому числі шляхом зниження рівня граничної ціни на російську нафту, встановленої G7 на рівні $60 за барель.

За часів Трампа зустрічі G7 більш напружені: зміна політики США вплинула на групу. Зокрема, країни G7 не могли схвалити спільну заяву до третьої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну — Штати не хотіли називати Росію агресором. Трамп також називав виключення РФ із “Великої сімки” помилкою, висловлюючи бажання повернути Москву до “клубу”. 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності