Землетрус у М’янмі зруйнував Мандалай – найгірша катастрофа за 100 років

Землетрус у М’янмі зруйнував Мандалай – найгірша катастрофа за 100 років 1 У Мандалаї сотні людей залишаються під завалами, але бракує техніки для їх деблокування.

Руйнувань такого масштабу, як внаслідок землетрусу в М’янмі, в Азії не було більше століття, заявили у Міжнародній федерації товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.

«Те, що ми бачимо тут, у М’янмі, — це рівень спустошення, якого не було в Азії протягом століття», — йдеться в дописі організації в X.

Регіональний директор Азіатсько-Тихоокеанського регіону ЧХ Александр Матеу у свою чергу заявив, що «це не просто катастрофа, це складна гуманітарна криза, яка накладається на існуючі вразливі місця».

Організація Червоного Хреста уже закликала виділити 113,6 мільйонів доларів для допомоги 100 000 людей урятувати життя та підтримати якнайшвидше відновлення.

Як пише The Guardian, товариство Червоного Хреста М’янми мобілізувало сотні підготовлених волонтерів для надання першої допомоги та роздачі речей першої необхідності.  Проте в кажуть, що операції з надання допомоги заважають пошкоджені дороги, а лікарні в центральній і північно-західній частинах країни важко справляються з напливом постраждалих під час землетрусу.

У деяких із найбільш постраждалих районів країни жителі стверджують, що допомога майже не надійшла і люди залишалися напризволяще.

Водночас на перешкоді рятувальній операції стали і нові поштовхи землетрусу, а також відсутність надійного рятувального обладнання.

Як пише Associated Press, у неділю на вулицях найбільш постраждалого та другого за величиною міста країни Мандалаї відчувався запах розкладених тіл. Місцеві жителі в основному шукали вцілілих без допомоги важкої техніки, перебираючи уламки вручну та лопатами при температурі 41 градус за Цельсієм, лише зрідка можна було помітити гусеничний екскаватор.

«Ми наближалися до зруйнованих будівель, але деякі конструкції залишаються нестабільними, поки ми працюємо», — розповів один із рятувальників.

За його словами, ймовірно, чимало людей залишаються під завалами, але до більшості неможливо дістатися або витягнути без важкої техніки.

М’янма, яка до 1989 року носила назву Бірма, з 2021 року знаходиться у стані громадянської війни, яка почалася після того, як військова хунта усунула від влади уряд Су Чжі та президента Він М’їнт. При цьому хунта неодноразово блокувала надсилання гуманітарної допомоги в регіони, які контролює рух опору.

Уряд національної єдності, який об’єднує сили опору, заявив у суботу, що  запровадить двотижневу паузу в наступальних військових операціях, починаючи з неділі, у постраждалих від землетрусу районах, зберігаючи при цьому право на самооборону. Уряд зазначив, що співпрацюватиме з ООН і міжнародними неурядовими організаціями «для забезпечення безпеки, транспортування та створення тимчасових рятувальних та медичних таборів» у районах, які вона контролює.

За даними агентства AFP, яке посилається на Геологічну службу США (USGS), між 1930 і 1956 роками поблизу розлому Сагаїн, що проходить через центр країни, сталося шість потужних землетрусів магнітудою 7,0. Таїланд не належить до сейсмічно активних зон, і майже всі землетруси, які там відчуваються, походять із сусідньої М’янми.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності