Зброя для України – США продають озброєння Європі, а Україна купує його вже з націнкою

Зброя для України - США продають озброєння Європі, а Україна купує його вже з націнкою 1 У Скотта Бессента навіть є версія, куди можуть піти ці гроші.

США продають зброю європейцям, а потім її перепродають Україні, але вже з націнкою в 10%. Зароблені таким чином гроші, мовляв, можуть частково направити на оплату гарантій безпеки для України, заявив в ефірі Fox News міністр фінансів США Скотт Бессент.

Журналістка запитала у міністра, скільки платники податків США заплатять за можливу повітряну підтримку України, про яку раніше заявляв американський президент . За його словами, такий вклад США можуть зробити в гарантії безпеки для України. Своєю чергою Бессент зазначив, що у цьому питанні очільник Білого дому проявляє велику пильність.

«Ми продаємо зброю європейцям, які потім продають її українцям. Президент Трамп бере 10% націнку. Можливо, саме ці 10% і покриють витрати на повітряне прикриття», — додав Бессент.

Міністр фінансів США також заявив, що з самого початку другого терміну Трампа в президентському кріслі він відстоював ідею економічного партнерства з Україною, а не безкоштовну передачу зброї.

Зазначимо, що в серпні США та країни запустили новий механізм поставок Україні озброєння під назвою Prioritized Ukraine Requirements List (PURL). Ініціатива передбачає поставки зброї, виготовленої у США, за рахунок добровільних внесків країн Північноатлантичного Альянсу. Повідомлялося, що європейські союзники оплатять пакет американського озброєння для України на понад $1 мільярд.

Що стосується гарантій безпеки, то Україна прагне отримати щось подібне до тих, які надає стаття 5 країнам НАТО. Саме цю ідею минулими вихідними озвучив спеціальний посланець Трампа у справах Близького Сходу та України Стів Віткофф. Такий механізм потенційно може втягнути США у масштабніший конфлікт у разі нападу Росії на сили миротворців. Москва вже різко виступила проти будь-яких гарантій безпеки, хоча сам Трамп нещодавно зазначив, що Путін нібито міг би погодитися на розміщення миротворчих сил країн НАТО на сході України.

При цьому за словами американського президента, , Франція та Німеччина введуть війська в Україну для забезпечення миру. Однак американські військові до них не приєднаються. Загалом за даними ЗМІ, ввести свої війська в Україну готові близько 10 країн.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності