Завершення війни в Укріаїні – Лавров каже, що у США розуміють важливість усунення першопричин війни
Як стверджує міністр країни-терористки, таке розуміння з’явилося після саміту на Алясці.
Адміністрація президента США Дональда Трампа нібито “розуміє”, що для завершення війни в Україні потрібно “усунути її першопричини”. Таку заяву зробив глава МЗС РФ Сєргєй Лавров, передають російські пропагандисти.
“Ми бачимо, що нова адміністрація у Вашингтоні теж розуміє необхідність врегулювання кризи через визнання її першопричин і через вжиття дій, які будуть усувати ці першопричини”, – заявив міністр країни, чиє керівництво і є першопричиною війни в Україні.
За версією Лаврова, таке розуміння нібито з’явилося під час зустрічі президента США Дональда Трампа і російського лідера Владіміра Путіна.
“Там чітко проявилося розуміння американської адміністрації необхідності усунення цих першопричин, включно з тим, що президент Трамп публічно говорив, по-моєму, єдиний із західних та й інших лідерів, – а саме, що втягування України до НАТО було помилкою, яка послужила однією з причин цього конфлікту”, – стверджує Лавров.
Раніше колишній генсек Північноатлантичного Альянсу Андерс Фог Расмуссен заявив, що НАТО ніколи і нізащо не повинні обговорювати з Путіним питання членства в Альянсі України. Ба більше, членство в НАТО було б найефективнішим і найменш витратним способом гарантувати Україні безпеку.
Зі свого боку чинний генсекретар НАТО Марк Рютте заявив, що Росія не має права забороняти Україні приєднуватися до НАТО. Зокрема, він нагадав про зобов’язання про те, що Україна стане членом НАТО.
Про перспективи для України в питанні отримання запрошення на вступ до НАТО розповів Володимир Кравченко у статті “Запрошення України до НАТО. Чи увірветься вітер змін у кватирку можливостей“.