Заморожені активи РФ – Депутати з Британії закликали надати Україні заморожені російські гроші

Заморожені активи РФ - Депутати з Британії закликали надати Україні заморожені російські гроші 1 У листі йдеться, що відсотків від заморожених активів Україні вистачить максимум на рік.

Депутати британського парламенту написали листа із закликом до уряду розробити законний механізм для передачі Україні 300 млрд доларів заморожених резервів Центрального банку РФ, передає Times. Зокрема, у листі до видання депутати, а також політики з країн-союзників стверджують, що уряд повинен розв’язати це питання.

Вони додають, що переказ щонайменше 25,5 мільярдів фунтів стерлінгів (трохи більш як 3 млрд доларів), що зберігаються на рахунках у Великій Британії, надішле «чіткий сигнал» про стратегічну рішучість і допоможе запобігти майбутнім конфліктам.

«Попередніх кредитів та надзвичайного фінансування недостатньо – вони залишають західних платників податків на гачку. Тільки використання самих активів гарантує, що Росія заплатить за свої злочини», – йдеться у листі.

У Times зазначили, що лист з’явився напередодні парламентських дебатів 6 січня на тему арешту заморожених російських активів для фінансування України як допомоги у війні. Заморожені ресурси – це комбінація пакетів акцій компаній і готівки на банківських рахунках. 

У жовтні оголосила, що надасть Україні кредит у розмірі 2,26 мільярда фунтів стерлінгів як частину ширшого пакета допомоги від країн G7. Міністри вважають, що передача самих активів створить юридичні проблеми. Однак член парламенту від Ліберально-демократичної партії та колишній офіцер Майк Мартін, який очолює дебати, вважає, що необхідно знайти спосіб обійти це питання.

«Існує беззаперечний моральний, стратегічний і правовий аргумент на користь використання російських державних активів для підтримки України в її військових діях. Це питання ніколи не було таким нагальним, як зараз, коли нова адміністрація може припинити підтримку України», – сказав Мартін.

Лист підписали понад десяток британських депутатів, а також вісім високопоставлених парламентарів, включаючи голів комітетів, з країн-союзників, таких як Німеччина, , країни Балтії та Фінляндія. Серед підписантів британських депутатів – колишній голова комітету з питань оборони Джуліан Льюїс, голова міжпартійної парламентської групи у справах України Алекс Собел, та колишній лідер консерваторів Ієн Дункан Сміт.

Вони зазначають, що замороження відсотків від активів на суму 50 мільярдів доларів, які країни G7 зобов’язались надати Україні, є важливим першим кроком. Однак він забезпечить Україну надзвичайним фінансуванням щонайбільше на рік. Крім того, у разі розморожування активів платники податків України або країн G7 будуть змушені виплачувати кредит.

Велика Британія володіє найбільшою кількістю заморожених російських резервів за межами ЄС, і члени парламенту заявили, що країна могла б використати свій розгалужений глобальний сектор фінансових послуг.

Заморожені російські активи можуть стати або потужною зброєю проти агресора, або пасткою для Заходу.

Чому розмороження цих коштів загрожує не лише Україні, а й світовому порядку, та як перетворити ці активи на фундамент української перемоги та відбудови, — в статті «Жодних компромісів щодо активів. Чому не можна повертати Росії 300 мільярдів доларів, знерухомлених Заходом» розказують Олена Галушка та Дар’я Каленюк.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності