Замах на начальника ГРУ РФ Алєксєєва – Сибіга заперечив причетність України до цього
За словами Сєргєя Лаврова, замах нібито спрямований на зрив мирного процесу.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що Київ не має жодного стосунку до нападу в Москві, де 6 лютого вчинили замах на генерал-лейтенанта Владіміра Алексєєва — заступника керівника російської воєнної розвідки ГРУ Ігоря Костюкова, пише Reuters.
Тим часом міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров звинуватив Україну в спробі замаху. Російський міністр заявив, що цей інцидент нібито спрямований на зрив мирного процесу.
Як зазначають у виданні, Україна направила на мирні переговори делегацію з високопоставлених політичних представників. Водночас російську переговорну групу формують переважно військові на чолі з адміралом Ігорем Костюковим.
Нагадаємо, що Алексєєв з 2011 року працював першим заступником керівника ГРУ. За даними ЗМІ, його вважали одним із ключових координаторів російських так званих «добровольчих» підрозділів, які брали участь у бойових діях проти України. У 2016 році Сполучені Штати запровадили проти нього санкції через втручання Росії у виборчі процеси, а у 2019-му обмежувальні заходи застосував і Європейський Союз — у зв’язку зі справою про отруєння Сергія та Юлії Скрипалів.
Зокрема, під час «заколоту Прігожина» у 2023 році генерал-лейтенант звертався до бійців ПВК «Вагнер» із закликом припинити подальші дії та був залучений до перемовин з Євгенієм Прігожиним. Водночас Головне управління розвідки Міністерства оборони України називає Алексєєва міжнародним злочинцем.